menu Home chevron_right

II Niedziela Wielkiego Postu (28.02.2010)

3 marca 2010

1. Trwa Wielki Post. Duchowe owoce wielkopostnych praktyk – postu, modlitwy i jałmużny mają służyć naszemu wewnętrznemu nawróceniu. W przeżywaniu tego świętego czasu pomagają nam nabożeństwa pasyjne. Zapraszamy serdecznie na Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 16.30. Gorzkie żale w niedziele po mszy św. o godz. 9.00 i 11.30 na przemian. Zgodnie z tradycją ofiary zbierane na tacę podczas Drogi Krzyżowej przeznaczane są na kwiaty do Grobu Pańskiego. Osoby, które nie mogą uczestniczyć w tym nabożeństwie ofiarę na ten cel mogą złożyć w niedziele. Bóg zapłać.

2. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii przeżywać będziemy za dwa tygodnie, w dniach 12-14 marca. Módlmy się o błogosławione owoce tego świętego czasu i odmianę naszych serc.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 15.30 oraz w czasie mszy św. o godz. 16.00 i 17.00.

4. Dziękujemy bardzo Parafianom za posprzątanie kościoła.

5. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego. Dzisiejszy numer przeznaczony jest dla wszystkich. Najpierw rodzice i dzieci – kogo dzisiaj podziwia młodzież? Dowiemy się tego z lektury wspaniałego artykułu „A ja wolę moją mamę”. Panów zachęcam do przeczytania tekstu „O jakich mężczyznach marzą kobiety?” Możemy wiele dowiedzieć się na temat upodobań i pragnień kobiet. Jest tez coś dla pań – „Piękne bez względu na wiek” – o pielęgnacji cery. Ten artykuł już w kontekście przygotowań do Dnia Kobiet. W kąciku kulinarnym dziś pieczemy pyszne ciasto – cytrynowiec.

6. Dziś w całej naszej diecezji zbierane są do puszek ofiary na pomoc krajom afrykańskim. Wspomagamy w ten sposób najbiedniejsze, głodujące narody tego kontynentu. Za pośrednictwem Caritas przekazane będą potrzebującym. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.

7. Są do nabycia świece wielkanocne Caritas. Podobnie jak na stole wigilijnym, również na stole podczas śniadania wielkanocnego możemy postawić płonącą świecę. Zaopatrując się w nią, wspomagamy dzieło pomocy biednym osobom, nad którymi opiekę sprawuje kościelna Caritas. Cena świecy 10 zł.

8. Polecamy nadal ostrowąskie kalendarze na rok 2010 w promocyjnej cenie 5 zł.

9. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium z okolicznych miejscowości i miłym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na kolejny tydzień Wielkiego Postu. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play