menu Home chevron_right

III Niedziela Wielkiego Postu (07.03.2010)

12 marca 2010

1. Dobiegamy połowy okresu Wielkiego Postu. Najważniejszym celem tego świętego czasu jest nasze nawrócenie, zarówno w wymiarze życia osobistego, rodzinnego i społecznego. W walce z szatanem i jego pokusami potrzeba nam wiele pokornego wysiłku i Bożej łaski. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach. Zapraszamy na Drogę Krzyżową. W najbliższy piątek, z racji rozpoczynających się rekolekcji parafialnych Droga Krzyżowa odprawiona zostanie wyjątkowo o godz. 15.30. Gorzkie żale w niedziele po mszy św. o godz. 9.00 i 11.30 na przemian. Zgodnie z tradycją ofiary zbierane na tacę podczas Drogi Krzyżowej przeznaczane są na kwiaty do Grobu Pańskiego. Osoby, które nie mogą uczestniczyć w tym nabożeństwie ofiarę na ten cel mogą złożyć w niedziele. Bóg zapłać.

2. W najbliższy piątek, 12 marca, rozpoczynamy wielkopostne rekolekcje parafialne. Trwać będą do niedzieli, 14 marca. W piątek rozpoczęcie rekolekcji uroczystą mszą św. o godz. 16.00. W sobotę i niedzielę msze św. o godz. 9.00, 11.30 i 16.00. Sobota będzie dniem pojednania się z Bogiem w sakramencie pokuty. Spowiedź odbywać się będzie pół godziny przed każdą mszą św., czyli od. 8.30, 11.00 i 15.30. Zapraszamy wszystkich parafian do uczestnictwa, wspólnej modlitwy, przede wszystkim do pojednania się z Bogiem i ludźmi w sakramencie pokuty. Zaplanujmy sobie te trzy dni tak, aby na godzinę oderwać się od codziennych domowych i gospodarskich obowiązków i znaleźć czas na spotkanie z Bogiem. Rekolekcje prowadził będzie ks. prał. dr Artur Niemira, kanclerz Kurii Diecezjalnej we Włocławku.

3. Dziękujemy bardzo Parafianom za posprzątanie kościoła.

4. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego. Z okazji jutrzejszego Święta Kobiet aktualny numer Przewodnika poświęcony jest przedstawicielkom tej piękniejszej połowy ludzkości. Polecam ciekawie brzmiący już w samym tytule artykuł „Kobiety w życiu księdza”. Jego mottem może być niezwykle cenne pouczenie: „Zbyt wielka śmiałość w otaczaniu się kobietami, łamanie naturalnego dystansu i brak samokontroli doprowadziły już niejednego kapłana do kryzysu kapłaństwa”. Interesujący jest także artykuł o wymownym, wiele mówiącym tytule: „Szukając drugiej połówki”. W „Wielkopostnej rozmównicy” kolejne spotkanie z człowiekiem znanym z ekranu telewizyjnego. Po wywiadzie z Marcinem Prokopem dziś znajdziemy zwierzenia Krzysztofa Skórzyńskiego – znanego reportera stacji TVN, o którym koledzy mówią: ortodoksyjny, prawowierny katolik. Przytoczę tylko jedno zdanie z tego wywiadu. Krzysztof Skórzyński mówi: „Jak już mi się nic nie chce i jestem strasznie zmęczony, żona bierze sprawy w swoje ręce i mówi: klękaj, jest wieczór, musisz się jeszcze pomodlić”. Zobaczmy, jak niewiele wiemy o tych, których na co dzień widzimy i słyszymy w telewizji. Zapraszamy do lektury Przewodnika katolickiego.

5. Są do nabycia świece wielkanocne Caritas. Podobnie jak na stole wigilijnym, również na stole podczas śniadania wielkanocnego możemy postawić płonącą świecę. Zaopatrując się w nią, wspomagamy dzieło pomocy biednym osobom, nad którymi opiekę sprawuje kościelna Caritas. Cena świecy 10 zł.

6. Polecamy ostanie już egzemplarze ostrowąskich kalendarzy na rok 2010 w promocyjnej cenie 5 zł.

7. Informujemy, że jest możliwość nabycia nagrania Uroczystości Koronacji Obrazu Matki Bożej Ostrowąskiej z 1986 roku. Obraz z liczącej już 24 lata kasety magnetowidowej udało się przegrać na płyty DVD. Takie nagranie jest o wiele trwalsze i służyć będzie dłużej jako unikalna pamiątka uroczystości koronacyjnych z udziałem ks. Jana Matusiaka. Cała uroczystość mieści się na dwóch płytach DVD. Osoby zainteresowane nabyciem płyt prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

8. Serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary przeznaczone na cele inwestycyjne naszego kościoła i parafii. Bóg zapłać.

9. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium z okolicznych miejscowości i miłym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na kolejny tydzień Wielkiego Postu i głębokie przeżycie parafialnych rekolekcji. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play