menu Home chevron_right

V Niedziela Wielkiego Postu (21.03.2010)

20 marca 2010

1. W klimacie piątego tygodnia Wielkiego Postu przeżywać będziemy w najbliższy czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość tą obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia.

2. Przyszła niedziela jest Niedzielą Męki Pańskiej, powszechnie zwaną Niedzielą Palmową. Liturgia wprowadza nas w ostatni etap Wielkiego Postu, jakim jest Wielki Tydzień. Podczas mszy świętych poświęcone zostaną gałązki palmowe, które przynosimy do kościoła. Przed sumą gromadzimy się z palmami na placu Drogi Różańcowym i w procesji wejdziemy do kościoła. Na sumę zapraszam orkiestrę parafialną i asystę.

2. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30, Gorzkie żale w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00. Bóg zapłać za ofiary składane na Drodze Krzyżowej przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Osoby, które nie mogą uczestniczyć w tym nabożeństwie ofiarę na ten cel mogą złożyć w niedziele.

5. Dziękujemy bardzo Parafianom za posprzątanie kościoła.

6. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego. W związku z przypadającym 25 marca Dniem Świętości Życia, tematem przewodnim jest świętość życia małżeńskiego i rodzinnego. Przewodnik zawiera dodatek – poradnik dotyczący powszechnej w wielu parafiach inicjatywą modlitwy związanej z duchową adopcją dziecka poczętego. Małżonkowie doskonale wiedzą, że wzajemne relacje w każdym małżeństwie pogłębiają się dzięki wspólnemu pokonywaniu trudności i kryzysów. Dzisiejszy numer Przewodnika w dużej części poświęcony jest problemom małżeńskim. Polecam artykuły: „Pokonać kryzys małżeński” oraz „Damsko-męskie zakłócenia na linii”. Dobre rady przydadzą się każdej rodzinie. W każdej, nawet idealnej rodzinie zdarzają się, często określane jako „ciche dni”. Rodziców i dzieci zachęcam do przeczytania tekstu „Jak radzić sobie ze znęcaniem się w szkole”. Molestowanie nieletnich przez katolickich duchownych to dziś bez wątpienia temat wybijający się na czołówkach światowej prasy. Kościół nie milczy, gdy pojawiają się problemy w szeregach duchowieństwa. „Czas na porządki” – to tytuł artykułu o problemie pedofilii w Kościele. Zachęcam do lektury.

7. Przypominamy, że odbiór szatek pierwszokomunijnych odbędzie się w kościele w najbliższy czwartek 25 marca o godz. 17.00. Przy tej okazji zapraszam rodziców na krótkie spotkanie organizacyjne.

8. W tym tygodniu odszedł do Boga pochodzący z naszej parafii śp. Zdzisław Majewski, w ostatnim czasie mieszkający poza parafią. Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

9. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium z okolicznych miejscowości i miłym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na kolejny tydzień Wielkiego Postu. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play