menu Home chevron_right

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (04.04.2010)

4 kwietnia 2010

1. Po przeżyciu Triduum Paschalnego jesteśmy dziś świadkami Zmartwychwstania Chrystusa. Noc Zmartwychwstania Pańskiego jest największą tajemnicą naszej wiary. Bądźmy świadkami tej prawdy w codziennym życiu. Nieśmy radość zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią wszędzie tam, gdzie panuje ciemność, nieśmy nadzieję tam, gdzie panuje rozpacz i zwątpienie, nieśmy miłość tam, gdzie ludzie wciąż żyją w nienawiści. Niech radość poranka wielkanocnego dzięki nam dotrze do każdego ludzkiego serca.

2. Jutro drugi dzień Świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Porządek mszy św. niedzielny, o godz. 9.00, 11.30 i 16.00. Zgodnie z wieloletnią tradycją modlitwą i ofiarą wspomagamy tego dnia Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

3. W poniedziałek przypada 18 rocznica święceń biskupich biskupa seniora Bronisława Dembowskiego, natomiast w sobotę wielkanocną 7 rocznica święceń biskupich oraz ingresu do katedry Pasterza diecezji biskupa Wiesława Meringa. Dostojnych Jubilatów otaczamy modlitewną pamięcią.

4. Składam serdeczne podziękowanie projektantom i budowniczym Grobu Pańskiego. Wyrażam wdzięczność Panu Jackowi Grzance i Bartłomiejowi Grzance, Pani Irenie Gradowskiej, Panu Bogdanowi Derusiowi za życzliwe i pełne poświęcenia przygotowanie pięknego Grobu i ciemnicy. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do świątecznego posprzątania i udekorowania kościoła. Dziękuję orkiestrze parafialnej oraz asyście za uświetnienie procesji i mszy św. rezurekcyjnej. Dziękuję strażakom z Ostrowąsa, Brzeźna i Słomkowa oraz harcerzom za pełnienie warty przy grobie Pana Jezusa. Przedstawicielom strażaków za czynne uczestnictwo w symbolicznym geście obmycia nóg w Wielki Czwartek. Naszym drogim Parafianom dziękujemy za uporządkowanie i przygotowanie do procesji Drogi Różańcowej. Młodzieży dziękujemy za przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego. Księdzu Józefowi dziękuję bardzo za pomoc w przedświątecznym sprawowaniu sakramentu pokuty. Wyrażam także wdzięczność Panu Organiście i Panu Kościelnemu za zaangażowanie w piękny przebieg liturgii świątecznej. Bóg zapłać.

5. Jest do nabycia świąteczny numer Przewodnika katolickiego. Jest w nim dodatek „Wyśpiewać Zmartwychwstanie” zawierający teksty o pieśniach wielkanocnych oraz płytę ze śpiewami wielkanocnymi. Cena Przewodnika wraz z dodatkiem 6 zł. Zachęcamy do nabycia.

6. W tym tygodniu odeszła do Boga z naszej wspólnoty parafialnej śp. Czesława Suchara. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

7. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium z okolicznych miejscowości i miłym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa w radosnym przeżywaniu tych świątecznych dni. Szczęść Boże.
KONTAKT


 • cover play_circle_filled

  01. Odnajdę Cię
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  02. Bogaty w każdy cud
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  03. Moje uwielbienie
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  04. Wciąż mnie zadziwiasz
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  05. Mój ląd
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  07. Pociągnij mnie za sobą
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  08. Anioły są wśród nas
  Klaudia Sadowska

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play