menu Home chevron_right

III Niedziela Wielkanocna (18.04.2010)

20 kwietnia 2010

1. Po tragicznej śmierci Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, jego żony Marii Kaczyńskiej oraz członków delegacji zmierzającej na obchody 70 rocznicy Zbrodni Katyńskiej przeżywamy żałobę narodową. Polecamy wszystkich zmarłych miłosiernemu Bogu.

2. Dzieci przystępujące za dwa tygodnie do I Komunii świętej zapraszam do kościoła na próby przygotowujące do tej uroczystości w poniedziałek i środę na godz. 18.00.

3. Są do nabycia płyty DVD z nagraniem Uroczystości Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Ostrowąskiej z 1986 roku. Cena płyty 25 zł. Polecamy wszystkim chętnym tę piękną pamiątkę.

4. Dziękujemy bardzo Parafianom za pomoc przy zdemontowaniu Grobu Pańskiego oraz posprzątanie kościoła.

5. W poniedziałek Panowie z Brzeźna pomagali w uporządkowaniu terenu po usuniętych krzakach na Drodze Różańcowej. Serdecznie dziękuję za rzetelnie wykonaną pracę Romanowi Lewandowskiemu, Waldemarowi Pacholskiemu, Dariuszowi Gorzyckiemu, Mariuszowi Świeczkowskiemu, Łukaszowi Grzegórskiemu, Przemysławowi Sucharze oraz Panu Kościelnemu. Jestem wdzięczny również Pawłowi Michalskiemu, Stanisławowi Cybertowiczowi oraz Panu Kościelnemu za ścięcie i wyrównanie żywopłotu na cmentarzu. Dziękuję również za pomoc dzieciom ze szkoły podstawowej – klasie III, IV, V i VI. Bóg zapłać.

6. Wraz z nastaniem wiosny i w związku ze zbliżającym się majem – miesiącem maryjnym pragniemy uporządkować teren drogi różańcowej, teren przykościelny oraz drogę i chodniki prowadzące od sklepu do kościoła. Serdecznie proszę o pomoc wszystkich parafian, którym na sercu leży piękno i estetyka terenu naszego sanktuarium, szczególnie zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Prace przewidujemy na czwartek od godz. 16.00. Będzie praca zarówno dla pań, jak i panów. Będą potrzebne twarde szczotki i grabie.

W ostatnich tygodniach podjęliśmy prace nad usunięciem starych krzaków rosnących przy ogrodzeniu placu drogi różańcowej. Dzięki temu stacje zostały odsłonięte i są wyraźnie widoczne dla wszystkich przejeżdżających przez Ostrowąs lub przybywających do sanktuarium. W najbliższym czasie postaramy się posadzić niski żywopłot, może będą to tuje, które nie będą przesłaniały widoku drogi różańcowej. W związku z wykonanymi pracami zaistniała potrzeba uprzątnięcia, zagrabienia pozostałych po tych pracach gałęzi i innych rzeczy. Bardzo proszę, aby gospodarze z wiosek opiekujących się poszczególnymi stacjami różańcowymi w dogodnym dla siebie terminie, jednak przed rozpoczęciem maja, zagrabili i uporządkowali trawniki i alejkę przy swoich stacjach.

7. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego. Tematem przewodnim jest tragedia katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem i śmierć Prezydenta RP oraz wszystkich członków delegacji. Bohaterską ich śmierć oddaje tytuł „Serca oddali Polsce”.

8. W tym tygodniu odszedł do Boga z naszej wspólnoty parafialnej śp. Franciszek Marcinkowski. Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

9. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium i miłym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.
KONTAKT


 • cover play_circle_filled

  01. Odnajdę Cię
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  02. Bogaty w każdy cud
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  03. Moje uwielbienie
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  04. Wciąż mnie zadziwiasz
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  05. Mój ląd
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  07. Pociągnij mnie za sobą
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  08. Anioły są wśród nas
  Klaudia Sadowska

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play