menu Home chevron_right

IV Niedziela Wielkanocna (25.04.2010)

7 maja 2010

1. Dzisiejszą niedziela rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Prośmy Chrystusa, aby wzbudził w sercach młodych ludzi chęć służenia Bogu i ludziom w stanie kapłańskim. Prośmy o łaskę powołania szczególnie dla młodzieży naszej parafii.

2. W poniedziałek przypada 17 rocznica śmierci ks. Józefa Malkiewicza. Pamiętajmy o naszym dawnym proboszczu w modlitwach.

3. W sobotę rozpoczynamy maj – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w ciągu tygodnia o godz. 16.30. W niedzielę po mszy św. o godz. 16.00. Postarajmy się uczcić Matkę Bożą wspólną modlitwą Litanii Loretańskiej. Zachęcamy również, aby osoby, które nie mogą przyjść do kościoła gromadziły się na modlitwie

3. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 jedenaścioro dzieci naszej parafii przystąpi do Pierwszej Komunii świętej. To wielki dzień, nie tylko dla nich samych i najbliższych rodzin, ale także radość całej parafii. Dzieci gromadzą się przed kościołem o godz. 10.30. Prosimy o występ podczas tej mszy św. Orkiestrę Parafialną. Pierwsza spowiedź dla tych dzieci oraz spowiedź dla ich rodzin w sobotę o godz. 10.00. Próby przygotowujące do uroczystości w poniedziałek i wtorek o godz. 18.00. Komunia święta rocznicowa będzie miała miejsce za dwa tygodnie, 9 maja. O próbach poinformuję za tydzień.

4. W przyszły poniedziałek, 3 maja, w święto Matki Bożej Królowej Polski na mszy św. o godz. 11.30 modlić się będziemy w intencji strażaków naszej parafii. Prosimy o mobilizację wszystkich jednostek strażackich i uroczyste przybycie. Prosimy również Orkiestrę Parafialną o uświetnienie tej uroczystości.

5. W miniony czwartek miało odbyć się porządkowanie terenu przykościelnego, jednak z powodu złej pogody zmuszeni byliśmy przenieść te prace na inny termin. Bardzo proszę Parafian z wszystkich wiosek, również rodziców dzieci pierwszokomunijnych o pomoc. Zapraszam panie i panów w poniedziałek o godz. 16.00. Proszę wziąć ze sobą twarde szczotki i grabie, będziemy chcieli również wygracować trawniki przykościelne. Proszę o wzięcie potrzebnego do tego sprzętu.

6. Są jeszcze do nabycia płyty DVD z nagraniem Uroczystości Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Ostrowąskiej z 1986 roku. Polecamy wszystkim chętnym tę piękną pamiątkę.

7. Dziękujemy bardzo Parafianom za posprzątanie kościoła.

8. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego, który otrzymał tytuł „Ich dusze są w ręku Boga”. Zawiera bardzo interesującą fotorelację z uroczystości pogrzebowych pary prezydenckiej na Wawelu. Oto niektóre tytuły artykułów: „Wypełnili swoją misję do końca”, „Smoleńsk 2010 – lekcja szacunku i przebaczenia”. Przeżywamy niedzielę powołaniową. W związku z tym przeczytamy bardzo pouczające artykuły adresowany do rodziców i młodzieży: „Mój syn chce być księdzem”, „Bóg powołuje – rodzina przyjmuje”.

9. Serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary przeznaczone na potrzeby naszego kościoła i parafii. Bóg zapłać.

10. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium i miłym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play