menu Home chevron_right

V Niedziela Wielkanocna (02.05.2010)

7 maja 2010

1. Przeżywamy dziś uroczystość Pierwszej Komunii świętej dzieci klas drugich należących do naszej parafii. Modlimy się dla dzieci i ich rodzin o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej. W ciągu Białego Tygodnia dzieci przychodzą na nabożeństwo majowe na godz. 16.30.

2. Za tydzień, 9 maja, na sumie o godz. 11.30 Uroczystość Komunii Świętej Rocznicowej. Zapraszam dzieci z klasy trzeciej na próby w środę i czwartek na godz. 18.00. Spowiedź święta dla tych dzieci i ich rodzin w piątek o godz. 16.00. W najbliższy piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Przypominamy szczególnie dzieciom i młodzieży o comiesięcznej spowiedzi – godz. 16.00.

3. Rozpoczęliśmy maj – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w ciągu tygodnia o godz. 16.30. W niedzielę po mszy św. o godz. 9.00. Postarajmy się uczcić Matkę Bożą wspólną modlitwą Litanii Loretańskiej. W sobotę wyjątkowo nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

4. Jutro, 3 maja, przypada święto Matki Bożej Królowej Polski. Msze święte odprawiane będą tak jak w każdą niedzielę: o godz. 9.00, 11.30 i 16.00. Na sumie z racji przypadającego we wtorek wspomnienia św. Floriana, patrona strażaków, modlić się będziemy w intencji strażaków naszej parafii. Prosimy o mobilizację wszystkich jednostek strażackich i uroczyste przybycie. Prosimy również Orkiestrę Parafialną o uświetnienie tej uroczystości.

5. W sobotę, 8 maja, przypada Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski. Msze święte o godz. 16.00 i 17.00. W naszym sanktuarium tego dnia odbędą się gminne uroczystości upamiętniające 65 rocznicę zakończenia II wojny światowej. Zapraszamy serdecznie parafian na Eucharystię o godz. 16.00, podczas której modlić się będziemy za wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny. Bardzo prosimy o występ orkiestrę parafialną podczas tych uroczystości.

6. Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych oraz wszystkim parafianom, którzy w minionym tygodniu porządkowali teren przykościelny i teren Drogi Różańcowej. Prace zostały wykonane bardzo sumiennie. Jesteśmy wdzięczni rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za posprzątanie w tym tygodniu kościoła i przygotowanie go do dzisiejszych uroczystości. Bóg zapłać.

7. W minionym tygodniu wzdłuż ogrodzenia Drogi Różańcowej posadzone zostały tuje. Przed tygodniem zwróciłem się do rodzin naszej parafii z apelem o objęcie patronatem jednego drzewka. Jest ich blisko 120 sztuk. Cena jednej tui wynosi 25 zł. Chętne osoby mogą się zgłosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Bóg zapłać rodzinom, które już odpowiedziały na apel i sfinansowały kilkanaście drzewek.

8. Bardzo serdecznie dziękujemy jednej z rodzin naszej parafii za sfinansowanie nowego, pięknego krzyża procesjonalnego, który używany będzie podczas uroczystości kościelnych. Niech Pan Bóg swoim błogosławieństwem wynagrodzi hojność i troskę o nasze sanktuarium. Bóg zapłać.

9. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego. Zawiera wspomnienia o Ryszardzie Kaczorowskim – ostatnim prezydencie na uchodźstwie oraz pośle Krzysztofie Putra – ojcu ośmiorga dzieci, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Polecam artykuł o cudownym ocaleniu obrazu Matki Bożej Katyńskiej, który miał się znaleźć w Katyniu 10 kwietnia.

10. Serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary przeznaczone na potrzeby naszego kościoła i parafii. Bóg zapłać.

11. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium i miłym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play