menu Home chevron_right

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej (30.05.2010)

2 czerwca 2010

1. W dzisiejsza niedzielę przezywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Imiona Trzech Osób Boskich wypowiadamy robiąc znak krzyża rozpoczynający i kończący każdą modlitwę. Ta uroczystość stawia nas wobec tajemnicy i bogactwa wewnętrznego życia Boga. Bóg stworzył nas z miłości, Syn z miłości oddał swoje życie za nasze zbawienie, z miłości Duch dopełnia naszego uświęcenia.

2. Jutro kończymy nabożeństwa majowe. Wszystkim, szczególnie dzieciom, które przez cały miesiąc dzielnie uczestniczyły w modlitwie do Matki Bożej serdecznie dziękujemy za rozmodlenie i cześć oddawaną Maryi. Jutro przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

3. W najbliższy czwartek, 3 czerwca, przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Dziękować będziemy Bogu za dar Eucharystii. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie przejdziemy w uroczystej procesji eucharystycznej drogami naszej wioski, prosząc o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny, szczególnie dla całej naszej parafii. Uczestnictwo w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w Chrystusa obecnego pod postacią Eucharystii. Prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy, udekorowanie domów. Zwracam się w prośbą do drogich Parafian o udostępnienie swoich domów i przygotowanie ołtarzy do procesji Bożego Ciała. Procesja odbywać się będzie podobnie jak w roku ubiegłym. Pierwszy ołtarz przy domu Państwa Benedykcińskich, drugi przy domu Państwa Hęsiak, trzeci przy domu Państwa Misiura, czwarty przy sklepie Pana Szparagi. Bardzo proszę mieszkańców poszczególnych wiosek o pomoc w przygotowaniu ołtarzy. Do uświetnienia procesji zapraszam orkiestrę oraz asystę. Braci strażaków proszę o pokierowanie ruchem i czuwanie nad naszym bezpieczeństwem. W oktawie Bożego Ciała po mszy św. o 17.00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa oraz procesja wokół kościoła. W czerwcu Litanię do Serca Pana Jezusa odmawiać będziemy po mszy św. o godz. 17.00.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Przypominamy o praktyce comiesięcznej spowiedzi dzieciom i młodzieży, szczególnie dzieciom, które przed miesiącem przystąpiły do Pierwszej Komunii świętej. Spowiedź od godz. 16.30 do 17.00. Msza św. o godz. 17.00.

5. Dziękujemy Parafianom za posprzątanie kościoła. Dziękujemy również za ustawienie świeżych, pięknych kwiatów przy ołtarzach.

6. Jedna z rodzin naszej parafii ufundowała dla naszego sanktuarium patenę, która podczas wielkich uroczystości religijnych służyła będzie jako naczynie liturgiczne do konsekracji hostii i komunikantów. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. Składamy serdeczne podziękowanie parafianom i sympatykom naszego sanktuarium z okolicznych miejscowości, którzy sfinansowali zakup drzewek tui posadzonych na placu Drogi Różańcowej. Chętne osoby pragnące objąć patronatem drzewko mogą nadal zgłaszać się w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Bóg zapłać.

8. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego. Za tydzień beatyfikacja księdza Jerzego Popiełuszki. Trudno nam niekiedy zrozumieć jak Pan Bóg kieruje losami naszej Ojczyzny. Tragiczne wydarzenie dziś przeradza się w wielką radość. Polecam artykuł, który przygotuje nas do tej uroczystości. Jest i inny tekst: „Pułapki miłości”. Wielka miłość istnieje, ale szukając jej łatwo wpaść w pułapki. Do lektury zapraszamy młodzież, jak i osoby nieco starsze.

9. Jutro w naszym sanktuarium odprawiona zostanie msza św. o godz. 12.00. Będę ją sprawował wraz z moimi kolegami, kapłanami, z którymi na jednym roku studiowałem w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku. Serdecznie zapraszam drogich parafian na wspólną modlitwę. O uświetnienie tej mszy św. proszę parafialną orkiestrę dętą.

10. Zgodnie z zaleceniem biskupa ordynariusza, dziś w naszej diecezji zbierane są ofiary na pomoc dla powodzian w Polsce. Będą one przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas. Wychodząc z kościoła można złożyć ofiarę do puszki. W imieniu poszkodowanych składamy serdeczne Bóg zapłać.

11. Pragnę poinformować, że kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie godzinę przed popołudniową mszą św., a więc w sezonie letnim od 16-17, w zimowym 15-16. Podaję godziny, aby usprawnić parafianom możliwość załatwienia spraw związanych z funkcjonowaniem kancelarii. Bardzo proszę o uwzględnienie tych godzin, pragnąc załatwić jakiekolwiek sprawy parafialne. W przypadkach nagłych i pilnych, zapraszam zawsze gdy tylko jestem na miejscu.

12. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium i miłym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play