menu Home chevron_right

X Niedziela Zwykła (06.06.2010)

7 czerwca 2010

1. Dziś wielki dzień dla polskiego Kościoła. W Warszawie został wyniesiony na ołtarze kapelan „Solidarności”. ks. Jerzy Popiełuszko – męczennik za wiarę, obrońca godności człowieka. Od dziś nasze intencje modlitewne możemy polecać Bogu za pośrednictwem błogosławionego ks. Jerzego.

2. Trwa oktawa Bożego Ciała. Jeszcze raz składam serdeczne podziękowanie osobom, które zaangażowały się w przebieg procesji Bożego Ciała, przede wszystkim budowniczym ołtarzy, rodzinom, przy których domu postawione były ołtarze, strażakom, asyście, orkiestrze parafialnej, dziewczynkom sypiącym kwiatki, ministrantom. Serdeczne Bóg zapłać. Przez całą oktawę, do czwartku, po mszy św. o godz. 17.00 procesja wokół kościoła. W czerwcu Litanię do Serca Pana Jezusa odmawiamy po mszy św. o godz. 17.00, w niedzielę litania po mszy św. o godz. 9.00.

3. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 17 i 17.30. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

4. Dziękujemy Parafianom za posprzątanie kościoła. Dziękujemy również za ustawienie świeżych, pięknych kwiatów przy ołtarzach.

5. Składamy serdeczne podziękowanie parafianom i sympatykom naszego sanktuarium z okolicznych miejscowości, którzy sfinansowali zakup drzewek tui posadzonych na placu Drogi Różańcowej. Spośród 158 drzewek, patronatem objętych zostało do dnia dzisiejszego 117. Chętne osoby pragnące objąć patronatem drzewko mogą nadal zgłaszać się w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Cena jednej tui wynosi 25 zł. Bóg zapłać.

6. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego. Tematem przewodnim jest postać beatyfikowanego dzisiaj ks. Jerzego Popiełuszki. Dzisiejszy numer zawiera specjalny 32-stronnicowy dodatek o ks. Jerzym oraz obrazek błogosławionego. Cena dzisiejszego numeru wynosi 5 zł. Gorąco polecamy.

7. Dziś, w związku ze Świętem Dziękczynienia obchodzonym pod hasłem „Dziękujemy za ks. Jerzego Popiełuszkę”, w kościołach całej Polski zbierane są ofiary na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Wychodząc z kościoła można złożyć ofiarę do puszki. Bóg zapłać.

8. Pragnę przypomnieć, że kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie godzinę przed popołudniową mszą św., a więc od 16-17. Bardzo proszę o uwzględnienie tych godzin, pragnąc załatwić sprawy kancelaryjne. W przypadkach nagłych i pilnych, zapraszam zawsze gdy tylko jestem na miejscu.

9. W przyszłą niedzielę w naszym sanktuarium mszę świętą prymicyjną odprawi pochodzący z naszej parafii, ze Słomkowa, wyświęcony na kapłana przed dwoma tygodniami ks. Tomasz Fischer. Prymicje odbędą się na sumie o godz. 11.00, w związku z uroczystymi prymicjami wyjątkowo prędzej o pół godziny. Serdecznie zapraszamy Parafian, szczególnie mieszkańców Słomkowa i znajomych księdza neoprezbitera. Prosimy bardzo orkiestrę parafialną o uświetnienie tej mszy św. Nowo wyświęconego kapłana polecamy modlitwom parafian. Rozpoczynającego posługę kapłańską ks. Tomasza pragniemy wesprzeć również w sposób materialny. Ofiary złożone podczas mszy św. prymicyjnej przeznaczone będą dla ks. Tomasza.

10. W tym tygodniu odszedł do Boga nasz parafianin, śp. Kazimierz Bugalski. Polećmy zmarłego miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

11. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium i miłym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play