menu Home chevron_right

XII Niedziela Zwykła (20.06.2010)

21 czerwca 2010

1. Przygotowujemy się do uroczystości nadania Publicznej Szkole Podstawowej imienia ks. kan. Jana Matusiaka. Odbędą się one 11 lipca 2010 r. Troska o parafię i miłość do ludzi sprawiły, że ks. Jan zapisał się w niezwykle wdzięcznej pamięci mieszkańców. Aktem nadania imienia, społeczność szkolna pragnie uhonorować drogiego nam Księdza Proboszcza i zachować Jego Osobę w pamięci przyszłych pokoleń. W programie uroczystości 11 lipca o godz. 11.00 odprawiona zostanie msza św. pod przewodnictwem Ordynariusza Diecezji Włocławskiej Biskupa Wiesława Meringa, w czasie której poświęcony zostanie sztandar szkoły. O godz. 12.30 nastąpi przemarsz na plac szkolny, tam przewidziany jest ceremoniał wręczenia sztandaru i odsłonięcie tablicy pamiątkowej oraz część artystyczna. Oprócz społeczności szkolnej i parafialnej, w uroczystościach wezmą udział księża – przyjaciele ks. Jana, licznie zgromadzona rodzina, przedstawiciele władz gminnych, kuratorium i innych instytucji. Już dziś serdecznie zapraszamy na tę piękną uroczystość.

2. Jutro wspominamy w liturgii Kościoła św. Alojzego Gonzagę. Jest on patronem biskupa ordynariusza Wiesława Alojzego Meringa. Osobę dostojnego solenizanta polecamy w modlitwie Panu Bogu.

3. W czwartek, 24 czerwca świętujemy w liturgii Kościoła narodziny św. Jan Chrzciciela – największego i ostatniego z proroków. Ten święty był patronem ks. Jana Matusiaka. Zapraszamy na mszę św. w intencji drogiego nam ks. Jana w czwartek na godz. 17.00.

4. W najbliższą sobotę, 26 czerwca, o godz. 11.00 na cmentarzu parafialnym zostanie odprawiona msza św. błagalna o pomyślną pogodę, szczęśliwe żniwa i obfite plony. Wszystkich parafian oraz mieszkańców okolicznych miejscowości serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i wspólnej modlitwy. Ta intencja z pewnością nam wszystkim bardzo leży na sercu.

5. Składamy serdeczne podziękowanie paniom, które w minionym tygodniu pięknie wygracowały i uporządkowały trawniki na terenie przykościelnym. Bóg zapłać. Prosiłbym również o wygracowanie ziemi na skarpie przy ogrodzeniu placu Drogi Różańcowej przy posadzonych niedawno tujach. Już dziś pragnę poinformować, że w związku z uroczystością nadania naszej szkole imienia ks. Jana Matusiaka, na początku lipca odbędzie się gruntowne porządkowanie terenu przykościelnego i placu Drogi Różańcowej, aby godnie uczcić imię księdza Jana i przyjąć gości zaproszonych na tę uroczystość. Jednak niektóre prace z tym związane chcielibyśmy wykonać już prędzej, aby nie nałożyło się ich zbyt wiele w lipcu.

6. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które w minionym tygodniu objęły patronatem drzewka tui na placu Drogi Różańcowej. Należą do nich: Stanisław Kołowrocki, Tadeusz Szałek, Aleksandra Buszka, rodzina Szymańskich ze Świecia i rodzina Rzepowa ze Świecia. Bóg zapłać. Chętne osoby w dalszym ciągu mogą zgłaszać się w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

7. Przypominam prośbę skierowaną do osób, które przed laty, głównie jako dzieci, należały do asysty parafialnej o zwrot strojów kujawskich. Dziś z pewnością stroje te leżą nie używane i niszczeją. Na zdjęciach sprzed lat są parafianie ubrani w stroje, od dawna jednak nie uczestniczą już w asyście. Są inne osoby, które chętnie wystąpiłyby w strojach kujawskich podczas uroczystości kościelnych. Jak do tej pory jedna osoba zwróciła strój. Prosimy o dalsze.

8. Dziękujemy Parafianom za posprzątanie kościoła. Dziękujemy również za ustawienie świeżych, pięknych kwiatów przy ołtarzach. Bóg zapłać.

9. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego. Tematem przewodnim są tajniki dotyczące prognozowania pogody. Przeczytamy artykuł „Pogoda na jutro”. Polecamy bardzo interesujący wywiad ze znanym z telewizji Tomaszem Zubilewiczem pt. „Jakie będzie lato”. Te teksty powinny zainteresować naszych gospodarzy. Polecamy.

10. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium i miłym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play