menu Home chevron_right

XIII Niedziela Zwykła (27.06.2010)

29 czerwca 2010

1. W najbliższy wtorek, 29 czerwca obchodzimy Uroczystość św. Piotra i Pawła – wielkich Apostołów Chrystusa. Ofiary zbierane tego dnia w kościołach przeznaczone są na utrzymanie Bazyliki św. Piotra i Pawła w Rzymie. W sobotę obchodzimy święto św. Tomasza Apostoła. Wszystkim solenizantom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje święto składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej od godz. 16.30 oraz w trakcie mszy świętych. Przypominamy szczególnie dzieciom i młodzieży.

3. Dziękujemy wszystkim, którzy w dniu wczorajszym uczestniczyli we mszy św. o dobre plony. Serdeczne podziękowanie składamy Panu Ogrodowskiemu za pomoc w organizacji liturgii. Bóg zapłać.

4. Rozpoczęły się wakacje. Wyrażamy wdzięczność nauczycielom, za trud włożony w wychowanie i przekazywanie wiedzy dzieciom i młodzieży w minionym roku szkolnym. Dzieciom, młodzieży i nauczycielom życzymy pogodnych i udanych wakacji.

5. Składamy serdeczne podziękowanie paniom, które w minionym tygodniu pięknie wygracowały ziemię przy tujach posadzonych przy ogrodzeniu placu Drogi Różańcowej. Uporządkowana została połowa terenu w kierunku sklepu. Bardzo prosimy również inne parafianki o zadbanie przy tujach posadzonych w kierunku domu pielgrzyma. Bóg zapłać.

6. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które w minionym tygodniu objęły patronatem drzewka tui na placu Drogi Różańcowej. Należą do nich: Marietta, Aleksandra, Sebastian i Krzysztof Wesołowscy oraz Zofia i Bogusław Szelążek z Torunia. Bóg zapłać. Chętne osoby w dalszym ciągu mogą zgłaszać się w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

7. Dziękujemy bardzo Parafianom za posprzątanie kościoła. Dziękujemy również za ustawienie świeżych, pięknych kwiatów przy ołtarzach. Bóg zapłać.

8. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego. Polecamy go szczególnie dzieciom klas czwartej i piątek Szkoły Podstawowej w Ostrowąsie, które dwa tygodnie temu były na koncercie organowym w katedrze włocławskiej. Dzisiejszy numer zawiera zdjęcia dzieci z Ostrowąsa. Polecamy. Informujemy jednocześnie, że za tydzień w Przewodniku katolickim ukaże się artykuł pt. „Ks. Jan Matusiak – patronem szkoły”. Cała diecezja dowie się o uroczystości nadania naszej szkole imienia ks. Jana.

9. Serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary przeznaczone na potrzeby naszego kościoła i parafii. Bóg zapłać.

10. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium i miłym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play