menu Home chevron_right

XIV Niedziela Zwykła (04.07.2010)

24 lipca 2010

1. W przyszłą niedzielę, 11 lipca, przeżywać będziemy uroczystość nadania Publicznej Szkole Podstawowej w Ostrowąsie imienia ks. kan. Jana Matusiaka. Aktem nadania imienia, społeczność szkolna pragnie uhonorować drogiego nam Księdza Proboszcza i zachować Jego Osobę w pamięci przyszłych pokoleń. Uroczystości przewodniczyć będzie Ordynariusz Diecezji Włocławskiej Biskup Wiesław Mering, obecny będzie również biskup senior Bronisław Dembowski. O godz. 11.00 odprawiona zostanie w kościele msza św., w czasie której poświęcony zostanie sztandar szkoły. Ok. godz. 12.30 nastąpi przemarsz na plac szkolny, tam przewidziany jest ceremoniał wręczenia sztandaru i odsłonięcie tablicy pamiątkowej oraz część artystyczna. Oprócz społeczności szkolnej i parafialnej, w uroczystościach wezmą udział księża – przyjaciele ks. Jana, rodzina, przedstawiciele władz gminnych, kuratorium i innych instytucji. Już dziś serdecznie zapraszamy na tę piękną uroczystość.

2. W związku z tą uroczystością w najbliższym tygodniu odbędzie się porządkowanie terenu przykościelnego i placu Drogi Różańcowej, aby godnie uczcić imię księdza Jana i podjąć zaproszonych gości. Chcielibyśmy zagrabić i zamieść plac i trawnik wokół kościoła, parking przed kościołem, chodniki i drogę od sklepu do domu pielgrzyma oraz teren Drogi Różańcowej. Zapraszam parafian z wszystkich wiosek w środę na godz. 16. Jeśli będzie odpowiednia liczba parafian, powinniśmy zdążyć w ciągu jednego popołudnia, jeśli nie, prace kontynuować będziemy w czwartek. Bardzo proszę o przybycie z twardymi szczotkami i grabiami. Niektóre trawniki trzeba będzie również wygracować. Bardzo proszę wioski opiekujące się poszczególnymi stacjami Drogi Różańcowej o udekorowanie swoich stacji. Twardymi szczotkami trzeba będzie również usunąć mech wyrastający na alejkach pomiędzy kostkami polbruku. Proszę, aby przedstawiciele poszczególnych wiosek zajęli się tą pracą przy swoich stacjach. Proszę nie dekorować kościoła kwiatami przed przyszłą niedzielą, świątynię udekoruje zamówiona kwiaciarka.

3. Spodziewamy się licznych gości. Bardzo prosimy braci strażaków o pomoc przy kierowaniu samochodów na parkingi i kierowanie ruchem w trakcie przejścia z kościoła do szkoły. Nie będzie możliwości parkowania samochodów na placu przed kościołem i przed plebanią. Parking będzie wyznaczony na łące parafialnej obok szkoły, wzdłuż głównej drogi ostrowąskiej, drogi prowadzącej na cmentarz oraz przy drodze za domem pielgrzyma. Zapraszamy serdecznie na tę uroczystość wszystkich naszych drogich parafian i mieszkańców okolicznych miejscowości. Mieszkańców Ostrowąsa, w miarę możliwości bardzo proszę o przybycie tego dnia pieszo do kościoła, może być problem z miejscem do zaparkowania samochodu.

Podczas mszy św. o godz. 11 miejsca w kościele zarezerwowane będą dla oficjalnych gości: uczniów szkoły podstawowej, nauczycieli, Rady Rodziców, dla orkiestry parafialnej, kapłanów, licznie przybywającej na uroczystość rodziny ks. Jana, delegacji okolicznych szkół, przedstawicieli Urzędu Gminy oraz kuratorium. Parafian prosimy, aby zajęli miejsca przed kościołem, gdzie będą przygotowane ławki. Przed kościołem będzie ustawiony telebim, w związku z tym wszystko co będzie działo się wewnątrz będzie doskonale widoczne. Prosimy o zrozumienie wyjątkowej sytuacji.

Przypominamy wszystkim uczniom szkoły podstawowej, że ostatnie próby w najbliższym tygodniu odbędą się: w środę o godz. 10, natomiast próba generalna w sobotę o godz. 12. Obecność wszystkich uczniów obowiązkowa.

4. Polecamy bardzo dzisiejszy numer Przewodnika katolickiego. Zawiera artykuł pt. „Ks. Jan Matusiak – patronem szkoły”. Dzięki tej prasowej promocji cała diecezja dowiaduje się dziś o naszych uroczystościach. Jest także do nabycia zeszłotygodniowy numer Przewodnika, w którym znajdują się zdjęcia dzieci klas czwartej i piątek Szkoły Podstawowej w Ostrowąsie. Polecamy tym, którzy nie mieli okazji zaopatrzyć się w niego przed tygodniem.

5. Dziękujemy bardzo Parafianom za posprzątanie kościoła. Serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary przeznaczone na potrzeby naszego kościoła i parafii. Bóg zapłać.

6. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium i miłym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na ten szczególny tydzień przygotowań do podniosłej uroczystości. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play