menu Home chevron_right

XIX Niedziela Zwykła (08.08.2010)

12 sierpnia 2010

1. W minionym tygodniu gościliśmy w naszej parafii Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Pelplińskiej i Toruńskiej. Serdecznie dziękuję wszystkim parafianom, którzy przyjęli pielgrzymów na nocleg. Dziękujemy Pani Dyrektor za przyjęcie grupy niepełnosprawnych na nocleg w szkole. Jestem bardzo wdzięczny Paniom Gospodyniom ze Słomkowa pod przewodnictwem Pani Jadwigi Kozłowskiej za przygotowanie posiłku dla pielgrzymów. Dziękuję Gospodarzom, szczególnie Państwu Skorupom z Plebanki, Państwu Szałkom i Pani Chwałek z Ośna za przekazanie produktów potrzebnych do przygotowania zupy. Dziękuję piekarni z GS-u w Konecku, piekarniom Polkorn i Złoty Kłos w Ciechocinku za ofiarowanie pieczywa. Dziękujemy właścicielom sklepu – Państwu Szparagom oraz Paniom sprzedawczyniom – Pani Irenie i Pani Elżbiecie za życzliwość. Wdzięczność wyrażam Panu Idziemu Pietrykowskiemu oraz Panu Kościelnemu za poświęcenie i pomoc w przygotowaniu sprzętu do przygotowania posiłku. Dziękuję także orkiestrze parafialnej za radosne, muzyczne przywitanie pielgrzymów. Bóg zapłać.

2. W przyszłą niedzielę, 15 sierpnia, obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. To największe w ciągu roku święto kościelne, w którym czcimy Matę Bożą. Zgodnie z wielowiekową tradycją przynosimy do kościoła do poświęcenia zioła i kwiaty.

3. Polecamy nowy numer Przewodnika katolickiego. Dowiemy się z dzisiaj wiele o Przystanku Jezus – młodzieżowych spotkaniach religijnych połączonych z zabawą i koncertami muzyki chrześcijańskiej. Polecamy tekst „Sekty wciąż groźne” przestrzegający przed niebezpieczeństwem wciągnięcia do pseudo grup religijnych, które uaktywniają się szczególnie w czasie wakacji.

4. Dziękujemy bardzo za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać.

5. Składam serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary na utrzymanie naszego kościoła i parafii. Bóg zapłać.

6. W ostatnim tygodniu drzewko tui na placu różańcowym patronatem objęła p. Marianna Szałek. Składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać.

7. Polecamy piękny kalendarz Sanktuarium ostrowąskiego na rok 2011. Można zamawiać już msze św. na przyszły rok. Przypominam, że kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie godzinę przed popołudniową mszą św., czyli od 16 do 17.

8. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium, pielgrzymom i miłym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na nadchodzący tydzień. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play