menu Home chevron_right

XXII Niedziela Zwykła (29.08.2010)

1 września 2010

1. Bóg obdarowuje nas miłością, abyśmy z kolei obdarowywali nią innych. To najlepsza forma wdzięczności wobec Boga. Pamiętajmy o gromadzeniu zasług na życie wieczne. Każdy nasz gest dobroci i życzliwości przybliża nas do Boga.

2. Kończą się wakacje, czas odpoczynku dla dzieci i młodzieży. W środę, 1 września, początek roku szkolnego. Zapraszamy serdecznie na mszę św. na godz. 8.00. Po niej, o godz. 8.30 uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w szkole. Zapraszamy serdecznie Grono Pedagogiczne, dzieci ze Szkoły Podstawowej oraz młodzież z gimnazjum. Dzieci z klas zerowych i pierwszych proszę o przyniesienie do poświęcenia plecaków, tornistrów i przyborów szkolnych.

3. 1 września obchodzimy 71-rocznicę wybuchu II wojny światowej. Modlić się będziemy za poległych w obronie Ojczyzny.

4. Dziś w Słomkowie odbywają się gminne dożynki. Całość uroczystości rozpoczyna o godz. 14.00 msza św. dziękczynna za zebrane plony.

5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Zachęcam szczególnie dzieci i młodzież do pojednania się z Bogiem i rozpoczęcia nowego roku szkolnego z Bożym błogosławieństwem. Spowiedź św. od godz. 16.30 oraz podczas mszy św. o godz. 17 i 17.30.

6. Zbliża się uroczystość odpustowa Narodzenia NMP. Pierwszy odpust w środę 8 września, tradycyjny drugi – w niedzielę 12 września. Msze św. odprawiane będą tak jak w każdą niedzielę – o 9.00, 11.30 i o 16.00. Suma odpustowa o 11.30 na placu Drogi Różańcowej. W ramach przygotowań do odpustu, bardzo proszę parafian z Ostrowąsa, Słomkowa, Plebanki, Kazina i Brzeźna o pomoc w uporządkowaniu terenu Drogi Różańcowej oraz terenu przykościelnego. Zapraszam w piątek na godz. 16. Proszę przynieść ze sobą grabie, szczotki i inne przedmioty, które będą przydatne przy pracach porządkowych. Bardzo proszę również osoby, które tradycyjnie każdego roku przystrajają ołtarz oraz pomnik Ojca św. na Drodze Różańcowej o przygotowanie dekoracji. W piątek będzie również sprzątany kościół. Już dziś proszę, aby sumę odpustową uświetniła nasza orkiestra parafialna. Zapraszam również do występu asystę podczas procesji eucharystycznej. Bardzo proszę braci strażaków o występ z pocztami sztandarowymi, pomoc przy niesieniu baldachimu, prowadzenie księdza z Najświętszym Sakramentem, a także pomoc przy kierowaniu samochodów na parkingi oraz utrzymanie porządku na drogach i terenie kościelnym. Mam nadzieję, że z pomocą Drogich Parafian pięknie uczcimy Matkę Bożą.

7. Polecamy nowy numer Przewodnika katolickiego. Jaka jest szkoła? To temat przewodni dzisiejszego numeru. Lekturę polecam nauczycielom, rodzicom i uczniom. W związku z 30-rocznicą powstania NSZZ Solidarność, dziś w Przewodniku znajduje się dodatek „30 lat Solidarności”. Przeczytamy o fenomenie Solidarności, o związkach Kościoła katolickiego z Solidarnością, wspomnienia związkowców o początkach Solidarności. A wszystko to ubogacone unikalnymi zdjęciami z lat 80-tych.

8. Dziękujemy bardzo Parafianom za posprzątanie kościoła oraz ustawienie świeżych, pięknych kwiatów przy ołtarzach. Bóg zapłać.

9. W ostatnim tygodniu dwa drzewka tui na placu różańcowym patronatem objęła rodzina Rutkowskich oraz Małgorzata i Piotr Makowscy. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. Polecamy piękny kalendarz ostrowąski na rok 2011. Na plebanii są do nabycia także inne pamiątki z naszego sanktuarium.

11. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium, pielgrzymom i miłym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na nadchodzący tydzień. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play