menu Home chevron_right

XXV Niedziela Zwykła (19.09.2010)

18 września 2010

1. W ubiegłym tygodniu przeżyliśmy uroczystości odpustowe ku czci Narodzenia NMP. Podczas mszy odpustowych krótko wyraziłem wdzięczność osobom zaangażowanym w organizację i przebieg uroczystości. Jeszcze raz pragnę podziękować tym, dzięki którym godnie uczciliśmy Matkę Bożą Ostrowąską. Wyrażam wdzięczność parafianom, którzy przed uroczystościami pomogli w porządkowaniu terenu Drogi Różańcowej i terenu przykościelnego. Dziękuję za piękne posprzątanie kościoła. Dziękuję parafianom z Ostrowąsa od remizy do kanału za wykonanie girlandów i udekorowanie kwiatami ołtarza oraz pomnika Ojca św. Dziękujemy serdecznie Panu Jarosławowi Browarskiemu za solidne wykonanie podestu do ołtarza polowego, który służył nam będzie w przyszłości podczas uroczystych mszy św. odprawianych na placu Drogi Różańcowej. Dziękuję za pomoc w złożeniu ołtarza i zdemontowanie go po uroczystościach. Dziękujemy braciom strażakom za pomoc w utrzymaniu porządku na drogach oraz podczas procesji odpustowej. Strażakom oraz młodzieży parafialnej dziękujemy za występ z pocztami sztandarowymi. Właścicielom sklepu – Państwu Szparaga dziękujemy za użyczenie dostępu do prądu. Panu Idziemu Pietrykowskiemu dziękujemy za pomoc przy przetransportowaniu ławek i ołtarza polowego. Dziękuję ks. Józefowi za posługę w konfesjonale, Panu organiście za posługę muzyczną podczas liturgii. Za pomoc organizacyjną dziękuję Panu Kościelnemu. Bardzo dziękuję dętej orkiestrze parafialnej za występ i uświetnienie liturgii odpustowej. Wyrażamy wdzięczność asyście parafialnej za obecność i piękny występ podczas liturgii mszy św. oraz procesji eucharystycznej. Bóg zapłać służbie liturgicznej – ministrantom oraz młodzieży za piękne wykonanie czytań mszalnych oraz śpiew. Wyrażamy wdzięczność Szkółce Roślin Ozdobnych Pana Rafała Lewandowskiego za posadzenie roślin upiększających pomnik ks. Jana Matusiaka przy kościele.

W ubiegłym tygodniu przy drogach wlotowych do Ostrowąsa od strony Ośna, Konecka oraz Służewa postawiliśmy tablice, którymi w imieniu całej naszej wspólnoty parafialnej witamy i żegnamy pielgrzymów oraz osoby przejeżdżające przez Ostrowąs. Myślę, że i nam samym, mijając tablicę, miło jest spojrzeć na Matkę Bożą Ostrowąską. Dziękujemy serdecznie Panu Pawłowi Kowalskiemu za wielką życzliwość i już nie pierwszy raz, solidne i fachowe wykonanie tablic. Dziękuję parafianom, który wyrazili zgodę na zamontowanie ich w pobliżu swoich domów. Tablice zostały zamontowane za wiedzą i zgodą władz starostwa oraz gminy.

2. 22 września przypada pierwsza rocznica śmierci znanego w naszej parafii śp. ks. Kazimierza Marchlewskiego – wieloletniego proboszcza w Parafii Dąbie Kujawskie. Zmarłego kapłana polecamy miłosiernemu Bogu. W przyszłą niedzielę nasza orkiestra dęta uświetni uroczystą mszę św. sprawowaną w jego intencji w Dąbiu Kujawskim.

3. 5 października organizowany jest w Świnicach Warckich, w parafii narodzin i chrztu św. Siostry Faustyny, apostołki Bożego Miłosierdzia, Diecezjalny Kongres Kół Żywego Różańca. Organizuję pielgrzymkę autokarową z naszego dekanatu na te uroczystości. Wyjazd we wtorek, 5 października, o godz. 6.30, powrót około godz. 18.00. Koszt przejazdu 20 zł. Ponieważ w wyjeździe wezmą udział wierni z kilku parafii dekanatu aleksandrowskiego, mamy do dyspozycji jedynie 10 miejsc. Chętne osoby mogą się zgłaszać w kancelarii lub zakrystii.

4. Polecamy nowy numer Przewodnika katolickiego. Przeczytamy w nim obszerny artykuł o nowym Nuncjuszu Stolicy Apostolskiej w Polsce. „Z wdzięczności dla Maryi” – wzruszający wywiad z prof. Stefanem Stuligroszem – znanym założycielem i dyrygentem chóru „Poznańskie Słowiki”. Przeczytamy również relację z dożynek w Konecku. Smakoszom pysznych potraw polecamy przepis na włoską zupę pomidorową.

5. Polecamy kalendarz Sanktuarium Ostrowąskiego, kalendarz rolników oraz kalendarze ścienne na przyszły rok.

6. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium, pielgrzymom i miłym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na nadchodzący tydzień. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play