menu Home chevron_right

XXVI Niedziela Zwykła (26.09.2010)

3 października 2010

1. Czas jesienny sprzyja wyciszeniu i modlitewnym rozważaniom. Pomocne będzie nam w tym zbliżeniu do Pana Boga wspólne rozważanie modlitwy różańcowej. W piątek rozpoczynamy miesiąc październik. Począwszy od tego miesiąca w okresie jesiennym i zimowym msze św. w październiku odprawiane będą godzinę prędzej. W październiku o godz. 16.00 i 17.00. W trosce, aby jak najwięcej osób mogło uczestniczyć w modlitwie różańcowej, zarówno dzieci ze szkoły podstawowej, młodzież z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych, jak również dorośli, różaniec odmawiać będziemy, podobnie jak w roku ubiegłym o godz. 16.30. W niedziele różaniec po mszy św. o godz. 16.00. Dzieci uczestniczące w różańcu otrzymują pamiątkowe obrazki, które wklejają do zeszytu lub ćwiczeń od religii. Niekiedy, z obiektywnych powodów godzina różańca może być nieco zmieniona, o czym zawsze poinformujemy. W piątek różaniec o 16.30, natomiast w sobotę, z racji ślubów w naszym kościele na różaniec zapraszamy godzinę prędzej, o 15.30.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Przypominamy wszystkim, szczególnie dzieciom i młodzieży o duchowej potrzebie pojednania się z Bogiem każdego miesiąca. Spowiedź św. od godz. 15.30 oraz podczas mszy św. o godz. 16.00 i 17.00.

3. Przypominamy, że 5 października organizowany jest w Świnicach Warckich Diecezjalny Kongres Kół Żywego Różańca. Organizujemy pielgrzymkę autokarową z naszego dekanatu na te uroczystości. Wyjazd we wtorek, 5 października, o godz. 6.30, powrót około godz. 18.00. Koszt przejazdu 20 zł. Mamy do dyspozycji 10 miejsc. Chętne osoby mogą się zgłaszać w kancelarii lub zakrystii.

4. Od października w sezonie jesiennym i zimowym kancelaria czynna jest godzinę przed popołudniową mszą św. czyli od 15 do 16.

5. 22 września minęła pierwsza rocznica śmierci znanego w naszej parafii śp. ks. Kazimierza Marchlewskiego – wieloletniego proboszcza w Parafii Dąbie Kujawskie. Dziś nasza orkiestra dęta uświetnia uroczystą mszę św. sprawowaną w jego intencji w Dąbiu Kujawskim.

6. Dziękujemy bardzo Parafianom za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać.

7. Polecamy nowy numer Przewodnika katolickiego. Głównym jego tematem jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Przed laty ks. Jan Matusiak założył takie stowarzyszenie w naszej parafii. Przypomina nam o tym piękny sztandar znajdujący się przy ołtarzu. Wielu z nas należało do tej organizacji w młodości. Przypomnijmy sobie tamte czasy a młodzież zachęcamy do zapoznania się z zasadami funkcjonowania tego katolickiego stowarzyszenia. Przeczytamy także o sukcesie pielgrzymki Benedykta XVI w Anglii. Smakoszom wykwintnych potraw polecamy przepis na pieczoną gęś św. Michała.

8. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium, pielgrzymom i miłym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na nadchodzący tydzień. Szczęść Boże.
KONTAKT


 • cover play_circle_filled

  01. Odnajdę Cię
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  02. Bogaty w każdy cud
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  03. Moje uwielbienie
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  04. Wciąż mnie zadziwiasz
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  05. Mój ląd
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  07. Pociągnij mnie za sobą
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  08. Anioły są wśród nas
  Klaudia Sadowska

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play