menu Home chevron_right

XXVII Niedziela Zwykła (03.10.2010)

3 października 2010

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Ma on uwrażliwić nas na problem ubóstwa naszych braci, a jednocześnie przypomnieć, że miłość bliźniego powinna wyrażać się w trosce o każdego człowieka i okazywanej mu pomocy – duchowej i materialnej.

2. Wczoraj we Włocławku odbyła się piękna uroczystość Koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej Niezawodnej Nadziei znajdującego się w Klasztorze Ojców Franciszkanów, ustanowionego niedawno sanktuarium maryjnym. Wydarzenie to związano z obchodami jubileuszu 800-lecia istnienia Zakonu św. Franciszka z Asyżu.

3. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy w całej Polsce X Dzień Papieski. Dziękować będziemy Bogu za dar Jana Pawła II. Ten dzień związany jest ze wsparciem materialnym kształcącej się zdolnej a ubogiej młodzieży w ramach fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Również z naszej parafii młodzież korzysta z tej pomocy stypendialnej. Ofiary na ten cel będzie można złożyć do puszek przy wyjściu z Kościoła.

4. W październiku msze św. odprawiane są o godz. 16.00 i 17.00. Kancelaria czynna jest godzinę przed mszą św., czyli od 15 do 16. Na wspólny różaniec zapraszamy do kościoła na godz. 16.30. W niedziele różaniec po mszy św. o godz. 16.00. W tym tygodniu w czwartek ze względu na obecność pielgrzymów różaniec wyjątkowo o godz. 15.30.

5. Przypominamy, że 5 października o godz. 6.30 organizujemy wyjazd z parafii naszego dekanatu do Świnic Warckich na Diecezjalny Kongres Kół Żywego Różańca. Z naszej parafii zgłosiło się 7 osób. Wszystkie miejsca są już zajęte.

6. W minionym tygodniu posadzonych zostało ostatnich 40 drzewek tui na placu drogi różańcowej. Tym samym tuje ozdabiają ogrodzenie od strony ulicy na całej jego długości. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które w ostatnich miesiącach złożyły na ten cel ofiarę, obejmując patronat nad poszczególnymi drzewkami. Jeszcze raz dziękujemy Szkółce Roślin Ozdobnych Pana Rafała Lewandowskiego oraz wszystkim pracownikom firmy, którzy bezinteresownie trudzili się nad upiększeniem terenu kościelnego. Bóg zapłać.

7. Dziękujemy bardzo Parafianom za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać.

8. Polecamy kalendarz rolników oraz kalendarze ścienne na przyszły rok.

9. Polecamy nowy numer Przewodnika katolickiego. Dziś gorący temat dotyczący działalności Komisji Majątkowej. Wokół działalności Komisji Majątkowej powstało tak wiele nieporozumień, że Episkopat pragnie jak najszybciej zakończyć jej działalność. Dzisiejszy Przewodnik podejmuje ten gorący temat. Przeczytamy również interesujący artykuł pt. „Czy spór o krzyż zaszkodził Kościołowi?” Polecamy ponadto aktualny temat październikowy „Zakosztować modlitwy różańcowej”. W kąciku kulinarnym znajdziemy przepis na przetwory z ogórków.

10. Składam serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary na utrzymanie naszego kościoła oraz inwestycje parafialne. Bóg zapłać.

11. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium, pielgrzymom i miłym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na nadchodzący tydzień. Szczęść Boże.
KONTAKT


 • cover play_circle_filled

  01. Odnajdę Cię
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  02. Bogaty w każdy cud
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  03. Moje uwielbienie
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  04. Wciąż mnie zadziwiasz
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  05. Mój ląd
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  07. Pociągnij mnie za sobą
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  08. Anioły są wśród nas
  Klaudia Sadowska

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play