menu Home chevron_right

XXVIII Niedziela Zwykła (10.10.2010)

11 października 2010

1. W najbliższą sobotę, 16 października, przeżywać będziemy 32. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Ojca świętego. W związku z tym obchodzimy dziś w całej Polsce X Dzień Papieski. Dziękujemy Bogu za dar Jana Pawła II. Temu dniowi przyświeca inicjatywa wsparcia materialnego kształcącej się zdolnej a ubogiej młodzieży w ramach fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Również z naszej parafii młodzież korzysta z tej pomocy stypendialnej. Ofiary na ten cel można złożyć do puszek przy wyjściu z Kościoła.

2. W październiku msze św. odprawiane są o godz. 16.00 i 17.00. Kancelaria czynna jest godzinę przed mszą św., czyli od 15 do 16. Na wspólny różaniec zapraszamy do kościoła na godz. 16.30. W niedziele różaniec po mszy św. o godz. 16.00.

3 W czwartek, 14 października przypada Dzień Nauczyciela. Pamiętajmy w modlitwie o naszych pedagogach. Już dziś wszystkim nauczycielom wyrażamy wdzięczność za ich trud i poświęcenie w nauczaniu i wychowaniu dzieci i młodzieży.

4. Zbliża się listopad – miesiąc pamięci o zmarłych. Zachęcamy do zamawiania mszy św. za bliskich zmarłych na obecny i na przyszły rok. Eucharystia sprawowana za zmarłych jest najcenniejszym i najskuteczniejszym darem na drodze do zbawienia, ofiarowanym tym, którzy odeszli już do wieczności. Można już także zamawiać wypominki, dzięki którym wspólnie z całą parafialną wspólnotą modlimy się za naszych bliskich zmarłych w każdą niedzielę przed mszą św.

5. W przyszłą niedzielę na mszę św. o godz. 9. zapraszam młodzież z naszej parafii z klas I-III gimnazjum oraz I kolasy szkół ponadgimnazjalnych. Po mszy św. odbędzie się spotkanie z zainteresowanymi przystąpieniem do sakramentu bierzmowania w naszej parafii. W zależności od liczby chętnej młodzieży sakrament ten planowany jest w przyszłym roku szkolnym lub za dwa lata podczas wizytacji kanonicznej przeprowadzanej przez biskupa.

6. Polecamy kalendarz rolników oraz kalendarze ścienne na przyszły rok.

7.Dziękujemy bardzo Parafianom za posprzątanie kościoła oraz ustawienie świeżych, pięknych kwiatów przy ołtarzach. Bóg zapłać.

8. Polecamy nowy numer Przewodnika katolickiego, który poświęcony jest Ojcu św. Janowi Pawłowi II.

9. Składam serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary. Bóg zapłać.

10. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium, pielgrzymom i miłym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na nadchodzący tydzień. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play