menu Home chevron_right

XXX Niedziela Zwykła (24.10.2010)

24 października 2010

1. Dobiega końca październik. Zapraszamy na ostatnie już w tym roku nabożeństwa różańcowe o godz. 16.30. Naszą wspólną radością jest fakt, że modlitwie tej przewodzą w naszej parafii dzieci. Niech one będą wzorem do naśladowania dla starszych. Zapraszamy wszystkich w tym ostatnim tygodniu modlitwy różańcowej.

2. W poniedziałek 1 listopada obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Już dziś informujemy, że msza św. w tym dniu w kościele odprawiona będzie o godz. 9.00, natomiast na cmentarzu uroczysta msza św. za wszystkich naszych bliskich zmarłych o godz. 11.00. Nie będzie już mszy św. popołudniowej. Bardzo proszę Pana Ogrodowskiego o dostarczenie przyczepy, która posłuży w konstrukcji ołtarza. Zadbajmy i uporządkujmy groby naszych bliskich. Pamiętajmy jednak, że najważniejsza jest modlitewna pamięć o tych, którzy odeszli juz do Boga. Cały czas można zamawiać wypominki, dzięki którym przez cały rok mamy zapewnioną modlitwę za naszych zmarłych.

3. Przypomnę zarządzenie biskupa ordynariusza oraz Episkopatu Polski w sprawie przestępowania dzieci do Pierwszej Komunii świętej. W związku ze zmianami organizacyjnymi polskiej szkoły i rozpoczynaniem nauki przez dzieci sześcioletnie, od roku szkolnego 2013/2014 do Pierwszej Komunii św. przystępować będą dzieci w klasie trzeciej. Dotyczy to dzieci, które w tym roku szkolnym chodzą do klasy zerowej. Dzieci z klasy I i II idą do Komunii jeszcze zgodnie z dotychczasową praktyką, czyli w klasie drugiej. W naszej parafii Pierwsza Komunia święta odbędzie się zgodnie z tradycją w pierwszą niedzielę maja, która przypadnie 1 maja 2011 roku.

4. Zainteresowaną przystąpieniem w naszej parafii do sakramentu bierzmowania młodzież z klas gimnazjalnych oraz z pierwszej klasy szkół ponadgimnazjalnych, która nie była obecna na spotkaniu przed tygodniem proszę o zgłoszenie się do mnie.

5.Dziękujemy bardzo Parafianom za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać.

6. Polecamy nowy numer Przewodnika katolickiego. Polecamy wszystkim rodzicom mającym dzieci w wieku szkolnym. Bardzo pouczające dwa artykuły podejmujące temat: dlaczego dzieci decydują się na wagary oraz o realnym zagrożeniu życia na skutek zażywania dopalaczy. Dowiemy się ponadto wiele o rzekomym dobrodziejstwie i realiach związanych z zapłodnieniem in vitro. Dzisiejszy Przewodnik zawiera specjalny dodatek poświęcony temu problemowi.

7. Składam serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary. Bóg zapłać.

8. Drogim parafianom, sympatykom naszego sanktuarium, pielgrzymom i miłym gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na nadchodzący tydzień. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play