menu Home chevron_right

XXXI Niedziela Zwykła (31.10.2010)

2 listopada 2010

1. Dziś obchodzimy Uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła. Dziękujmy Bogu za tak piękną świątynię. Za wszystkich, którzy przyczynili się do tego, za parafian, pielgrzymów, dobroczyńców i sympatyków naszego sanktuarium z sąsiednich miejscowości, którzy modlą się wraz z nami i którym na sercu leży troska o Sanktuarium Matki Bożej Ostrowąskiej.

2. Jutro, 1 listopada obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu czcimy tych, którzy dostąpili już łaski zbawienia. Msza św. w kościele o godz. 9.00, natomiast na cmentarzu uroczysta msza św. za wszystkich naszych bliskich zmarłych o godz. 11.00. Nie będzie już mszy św. popołudniowej. Bardzo proszę Pana Ogrodowskiego o dostarczenie przyczepy, która posłuży w konstrukcji ołtarza. Zadbajmy i uporządkujmy groby naszych bliskich. Pamiętajmy jednak, że najważniejsza jest jednak modlitewna pamięć o tych, którzy odeszli juz do Boga. Można zamawiać wypominki, dzięki którym przez cały rok mamy zapewnioną modlitwę za naszych zmarłych. Zgodnie z zarządzeniem ks. biskupa ordynariusza ofiary składane w Uroczystość Wszystkich Świętych w kościołach i na cmentarzach przeznaczone są na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Począwszy od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny, który ofiarujemy za osobę zmarłą. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej, pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych. Przypominamy o zasadach nawiedzenia cmentarza, które wyrażają nasza pamięć i szacunek do zmarłych – gorszącą postawą jest palenie papierosów przy grobach oraz głośne rozmowy w trakcie sprawowanej mszy św. Dajmy świadectwo naszej wiary w zmartwychwstanie i nieśmiertelność.

4. 2 listopada przypada dzień zaduszny, wspominamy wszystkich wiernych zmarłych. Zapraszamy na msze św. o godz. 16 i 16.30.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź dla dzieci i dorosłych od godz. 15.30 oraz w trakcie mszy św. o godz. 16.00 i 16.30. Przypominamy szczególnie dzieciom klasy trzeciej o praktyce odprawienia dziewięciu pierwszych piątków miesiąca. Potwierdzeniem tego jest podpis księdza w otrzymanej książeczce.

5. W czwartek wspominamy św. Karola Boromeusza. To dzień imienin Ojca św. Jana Pawła II. Pamiętajmy o modlitwie w intencji szybkiej jego beatyfikacji i kanonizacji.

6. W sobotę 6 listopada o godz. 11.30 w naszym sanktuarium księża z parafii dekanatu aleksandrowskiego sprawować będą mszę św. za zmarłych kapłanów. Polecać będziemy Panu Bogów m. in. ks. kan. Jana Matusiaka. Zapraszamy parafian na wspólną modlitwę.

6. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego. „Jeśli ktoś zostaje kardynałem” – ciekawe zwierzenia nominowanego na kardynała Arcybiskupa Warszawy Kazimierza Nycza. „Wiara w życie wieczne” – w czym tkwi różnica pomiędzy uroczystością Wszystkich Świętych a Dniem Zadusznym. „Drugie domy” – o najbardziej znanych polskich cmentarzach.

7. Dziękujemy parafianom za posprzątanie kościoła oraz za ustawienie świeżych kwiatów przy ołtarzach. Bóg zapłać.

8. W minionym tygodniu przy drzwiach wejściowych do kościoła zamontowane zostały nowe tablice informacje o naszym sanktuarium.

9. Wczoraj wraz z orkiestrą dętą oraz delegacją parafian nawiedziliśmy grób ks. Jana Matusiaka w Tokarach. Wyrażając wdzięczność ks. Janowi, modliliśmy się w imieniu całej społeczności parafialnej o spokój Jego duszy.

10. W tym tygodniu odszedł do Boga z naszej wspólnoty parafialnej śp. Sławomir Kotlewski. Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

11. Drogim parafianom, sympatykom naszego sanktuarium, pielgrzymom i miłym gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na nadchodzący tydzień. Szczęść Boże.
KONTAKT


 • cover play_circle_filled

  01. Odnajdę Cię
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  02. Bogaty w każdy cud
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  03. Moje uwielbienie
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  04. Wciąż mnie zadziwiasz
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  05. Mój ląd
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  07. Pociągnij mnie za sobą
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  08. Anioły są wśród nas
  Klaudia Sadowska

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play