menu Home chevron_right

I Niedziela Adwentu (28.11.2010)

28 listopada 2010

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele nowy rok liturgiczny. Rozpoczynamy jednocześnie okres adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów, a także pamiątkę Jego narodzin w Betlejem. Przypominamy, że okres adwentu powinniśmy przeżyć w klimacie radości, ale jednocześnie wyciszenia. Postarajmy się powstrzymać od organizacji i udziału w hucznych, tanecznych zabawach i dyskotekach. W czasie adwentu zapraszamy na msze św. roratnie szczególnie dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Zgodnie z tradycją ubiegłych lat roraty odprawiane będą we wtorki i czwartki o godz. 16. Dzieci przychodzą na roraty z lampionami, otrzymywać będą pamiątkowe obrazki.

2. Adwent jest czasem nawrócenia chrześcijańskiego. Pomocą w dostrzeżeniu naszych grzechów i ludzkich niedoskonałości będą rekolekcje. Przeżywać je będziemy w najbliższą sobotę i niedzielę, 4 i 5 grudnia. Zapraszamy na msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 9.00, 11.30 i 16.00. W sobotę dzień spowiedzi. Będą księża z sąsiednich parafii. Z sakramentu pokuty będzie można skorzystać pół godziny przed każdą mszą św. i w trakcie ich trwania, czyli od 8.30, 11.00 i 15.30. W związku z przeżywanymi rekolekcjami spowiedź pierwszopiątkową dzieci będą mogły odbyć w sobotę. Zadbajmy o duchowe przygotowanie się do spotkania z Chrystusem w czasie Świąt Bożego Narodzenia oraz pojednanie się z Bogiem i ludźmi w sakramencie pokuty.

3. Dziś na mszy św. o godz. 9.00 poświęcone zostały opłatki, które znajdą się na stołach wigilijnych. Powracamy do tradycji zapoczątkowanej przez ks. Jana Matusiaka. Pan Kościelny dostarczy opłatki do parafian mieszkających w Ostrowąsie, Plebance i Słomkowie, natomiast Pan Organista w Brzeźnie. Opłatki dostarczone zostaną w następującym porządku: Brzeźno – 29 i 30.11.2010, Słomkowo – 06.12.2010, Plabanka – 07.12.2010, Ostrowąs – 08.12.2010. Prosimy o życzliwe ich przyjęcie.

4. Mamy już świece wigilijne Caritas. Trudno sobie już dziś wyobrazić Wigilię i Święta Bożego Narodzenia bez płonącej świecy Caritas. Dochód ze sprzedaży przeznaczany jest na całoroczną pomoc katolickiej Caritas dzieciom z ubogich rodzin, jak również świąteczne podarunki dla nich. Włączmy się w to piękne Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cena małej świecy 6 zł, dużej 15 zł.

5. Dziękujemy bardzo Parafianom za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać.

6. Polecamy kalendarz Sanktuarium Ostrowąskiego na 2011 rok w cenie promocyjnej 13 zł.

7. Jest nowy numer Przewodnika katolickiego. Czym jest Adwent i jak powinniśmy go przeżyć. Dowiemy się o tym z artykułu „Święty czas Adwentu”. O najnowszych cudach dokonanych za sprawą św. siostry Faustyny – apostołki Bożego miłosierdzia przeczytamy w tekście „Znaki Bożego działania”. Przeczytamy ponadto bardzo interesujący i pouczający artykuł o tym, jak utrzymać dyscyplinę wśród dzieci, jak zapobiegać kłótniom w ich obecności, jak ustrzec się błędów w trudnym dziele wychowywania dzieci. W kąciku kulinarnym znajdziemy bardzo aktualny przepis na ciasto orzechowe św. Andrzeja. Życzymy smacznego. Wszystkim solenizantom obchodzącym swoje święto w tym tygodniu, szczególnie noszącym najpopularniejsze imiona: Barbarom i Andrzejom, życząc smacznego ciasta orzechowego, składamy serdeczne życzenia.

8. Składam serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary na utrzymanie naszego kościoła. Bóg zapłać.

9. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium, pielgrzymom i miłym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na pobożne przeżycie pierwszego tygodnia adwentu. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play