menu Home chevron_right

IV Niedziela Adwentu (19.12.2010)

22 grudnia 2010

1. Przed nami ostatnie dni Adwentu. Przeżyjmy je duchu radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem. Abyśmy mogli doświadczyć głębi i prawdziwego sensu Świąt Bożego Narodzenia, trzeba nam spotkać się z Bogiem miłosiernym w sakramencie pokuty i pojednania.

2. W najbliższy piątek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do bliskich, rodziny, znajomych, z którymi od dłuższego czasu nie potrafimy się pogodzić. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. Pamiętajmy o wspólnej modlitwie, łamaniu się opłatkiem, śpiewie kolęd. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Apeluję o powstrzymanie się od alkoholu w Wigilię. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych, samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską miłością i życzliwością. Modlitewną pamięcią otoczmy tych, którzy w minionym roku odeszli do Boga.

3. Parafian, Gości, Sympatyków naszego sanktuarium z okolic serdecznie zapraszamy na pasterkę o północy. Do uświetnienia uroczystości zapraszamy Asystę oraz Orkiestrę parafialną. W pierwszy i drugi dzień Świąt msze św. w naszym kościele tak jak w każdą niedzielę: o godz. 9.00, 11.30 i o 16.00. W drugi dzień Świąt przypadający w niedzielę obchodzić będziemy Święto Świętej Rodziny z Nazaretu.

4. Zaraz po świętach rozpocznie się wizyta duszpasterska – kolęda. Szczegółowe informacje podane zostaną w Święto Bożego Narodzenia i w przyszłą niedzielę.

5. Dziękujemy bardzo Parafianom za posprzątanie kościoła.

6. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego. Polecam szczególnie teksty o przedświątecznej gorączce zakupów. Abyśmy nie przegapili tego co najważniejsze w tym świątecznym czasie, warto przeczytać artykuły: „W gorączce zakupów” oraz „Obkupieni i odkupieni”. Dla naszych pań bezcenne przepisy na dania wigilijne, m. in. barszcz, zupę z suszonych owoców, zupę migdałowa, rybną, borowikową. Po zapoznaniu się z przepisami, nie zaskoczy żony żadne kulinarne życzenie męża. Ale z pewnością przyda się także lektura tekstu „Jak nie przejeść się w święta”. Dzisiejszy Przewodnik zawiera ponadto specjalny świąteczny dodatek dotyczący chrześcijańskiego przebiegu wieczerzy wigilijnej: tekst ewangelii o narodzeniu Jezusa, modlitwę poprzedzającą łamanie się opłatkiem oraz modlitwy Jana Pawła II na Boże Narodzenie. Zachęcamy do lektury.

7. Są jeszcze do nabycia świece Caritas. To już ostatnia okazja. Włączmy się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

8. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium, pielgrzymom i miłym gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na ostatnie dni Adwentu i radosne przeżycie Świąt Narodzenia Pańskiego. Szczęść Boże.
KONTAKT


 • cover play_circle_filled

  01. Odnajdę Cię
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  02. Bogaty w każdy cud
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  03. Moje uwielbienie
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  04. Wciąż mnie zadziwiasz
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  05. Mój ląd
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  07. Pociągnij mnie za sobą
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  08. Anioły są wśród nas
  Klaudia Sadowska

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play