menu Home chevron_right

Niedziela Świętej Rodziny (26.12.2010)

26 grudnia 2010

1. Dzisiejsza niedziela jest świętem Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Rodzina Nazaretańska jest dla nas niezrównanym wzorem trwania w miłości i wzajemnej dobroci. Uroczystość ta przypomina nam, że rodzina jest prawdziwym sanktuarium życia, miejscem, w którym życie, dar Boga, może być w sposób właściwy przyjęte i chronione.

2. W najbliższy piątek przeżywać będziemy ostatni dzień starego roku. Przeżyjmy go w duchu wdzięczności, podziękujmy za wszystkie łaski, którymi Pan Bóg nas obdarzył. Zapraszamy serdecznie na mszę św. o godz. 16. Będzie ona połączona z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym. Podziękujemy Bogu za dobro otrzymane w minionym roku, będziemy wynagradzać za popełnione zło i grzechy oraz prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i Ojczyzną.

Pragniemy poinformować, że wiernym przebywającym na terenie diecezji włocławskiej w dniu 31 grudnia 2010 roku biskup włocławski udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i zachowania pokutnego charakteru piątku. Zaapelował także, aby radosne przeżywanie zakończenia starego roku przebiegało w sposób godny i w duchu chrześcijańskiej radości.

3. W sobotę, 1 stycznia, pierwszy dzień nowego roku. W liturgii Kościoła przeżywać będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. jak w każdą niedzielę, o godz. 9.00, 11.30 i 16.00. Jest to tzw. święto nakazane, w związku z czym obowiązuje nas uczestnictwo we mszy św. Modlić się będziemy o pokój na świecie.

4. W tym tygodniu rozpocznie się wizyta duszpasterska – kolęda. Celem kolędy jest pobłogosławienie domu, wspólna modlitwa kapłana z domownikami i bliższe rozeznanie stanu religijnego parafii. Przyjęcie kapłana we własnym domu ma wartość religijnego świadectwa. Zadbajmy, aby to spotkanie kolędowe przyjęło rodzinny i ewangeliczny wymiar. Kolęda rozpoczynać się będzie o godz. 9.00. Przebiegać będzie według następującego porządku:

Poniedziałek, 27.12.2010, od godz. 9.00 – Plebanka od p. Szparagi, wraz z Pałacem, pojazd – Mateusz Gradowski

Wtorek, 28.12.2010, od godz. 9.00 – Plebanka od. p. Ireneusza Skruchy, oraz Kazin, pojazd p. Sławomir Wesołowski

Środa, 29.12.2010, od godz. 9.00 – Brzeźno Duże od p. Augustyniaka do p. Śmigla, pojazd p. Ryszard Belter

Czwartek, 30.12.2010, od godz. 9.00 – Brzeźno Małe od. p. Halagiery do p. Edmunda Lewandowskiego, pojazd p. Tadeusz Skibiński

Piątek, 31.12.2010, od godz. 9.00 – Ostrowąs Wieś od p. Misiura do kanału – p. Leszczyńskiej i z powrotem do remizy (bez pojazdu)

Poniedziałek, 03.01.2010, godz. 9.00 – Ostrowąs Szosa od p. Władysława Urbańskiego do p. Piotra Marcinkowskiego oraz domy nad jeziorem, pojazd – p. Krzysztof Pokorzyński

5. Dziękujemy bardzo Parafianom za posprzątanie kościoła. Składam serdeczne podziękowanie osobom, które pomogły w świątecznym udekorowaniu naszego kościoła. Dziękuję orkiestrze parafialnej za uświetnienie uroczystości.

6. Polecamy piękny kalendarz Sanktuarium Ostrowąskiego na 2011 rok.

7. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego. Jest związany z radością przeżywanych świąt Bożego Narodzenia. Dzisiejszy numer zawiera dodatek – płytę z kolędami. Jego cena wynosi 6,50 zł.

8. Serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary na utrzymanie naszego kościoła i parafii. Bóg zapłać.

9. Drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na ostatnie dni roku kalendarzowego. Niech w Nowym Roku 2011 Chrystus darzy nas potrzebnymi łaskami i zdrowiem. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play