menu Home chevron_right

II Niedziela Zwykła (16.01.2011)

17 stycznia 2011

1. W piątek zakończył się proces beatyfikacyjny papieża Jana Pawła II. Tego dnia dowiedzieliśmy się, że 1 maja tego roku zostanie wyniesiony na ołtarze nasz Wielki Rodak. To wielka radość i duma dla każdego wierzącego Polaka. Odtąd będziemy mogli polecać Panu Bogu nasze intencje modlitewne za wstawiennictwem Jana Pawła II.

2. Dziś Kościół obchodzi Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Również naszych rodaków historia wiele razy zmuszała do porzucenia rodzinnych stron. W naszych modlitwach prośmy Boga, aby na trudnych drogach życia migrantów i uchodźców ludzie stanęli z pomocną dłonią i otwartym sercem.

3. We wtorek, 18 stycznia, rozpoczyna się w Kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Prośmy, aby wyznawcy Chrystusa, mimo podziałów, potrafili wnosić w otaczający świat pokój i jedność płynące z Ewangelii.

4. W piątek obchodzimy Dzień Babci, natomiast w sobotę Dzień Dziadka. Pamiętajmy w modlitwie o naszych bliskich, którym zawdzięczamy tak wiele miłości i dobroci.

5. Zakończyła się wizyta duszpasterska. Jestem wdzięczny parafianom za serdeczne przyjęcie. Była to okazja do bliższego wzajemnego poznania się, wysłuchania radości i trosk, którymi żyją parafianie. Miło mi było poznać środowisko rodzinne parafian, których w każdą niedzielę widzę na mszy św. Ale przyznam, że spotkałem i takie osoby, których dotychczas w kościele nie dane mi było zobaczyć. Pomimo niełatwej sytuacji materialnej rolników, którzy stanowią większość naszych parafian, składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone podczas kolędy. Będą one przeznaczone na nasze parafialne inwestycje.

6. W przyszłą niedzielę podczas mszy św. o godz. 11.30 z repertuarem kolędowym wystąpi w naszym kościele chór „Cantare per sempre” z Gimnazjum w Stawkach. Chór w większości stanowi młodzież z naszej parafii, dlatego tym serdeczniej zapraszamy na tę Eucharystię.

7. Dziękujemy bardzo Parafianom za posprzątanie kościoła. Serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary na utrzymanie naszego kościoła i parafii. Bóg zapłać.

8. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego. O śmierci myślał pogodnie. Pokazywał innym, jak oswoić śmierć. Dziś wiele interesujących informacji na temat życia zmarłego przed tygodniem wybitnego polskiego aktora Krzysztofa Kolbergera. Czy kobiety staną kiedyś przy ołtarzu i zasiądą w konfesjonale? Polecam artykuł dotyczący kapłaństwa kobiet w Kościele katolickim.

9. Przypominamy, że 29 stycznia 2011 r. w sali Domu Pielgrzyma odbędzie się parafialny Bal karnawałowy. Wpisowe na bal wynosi 170 zł od pary. Zysk z balu przeznaczony zostanie na wyposażenie sali Domu Pielgrzyma. Zapisywać można się w kancelarii parafialnej. Numer telefonu pod który mnożna się również zgłaszać podany jest na plakatach zamieszczonych w ostrowąskich sklepach. Zapraszamy naszych parafian oraz mieszkańców okolicznych miejscowości.

10. W tym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Bogusław Fischer. Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

11. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium, pielgrzymom i miłym gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na nachodzący tydzień. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play