menu Home chevron_right

V Niedziela Zwykła (-6.02.2011)

7 lutego 2011

1. W piątek, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Jest to również Międzynarodowy Dzień Chorych. Tego dnia w Parafii Przemienienia Pańskiego w Aleksandrowie Kujawskim gościć będziemy biskupa ordynariusza Wiesława Meringa, który udzieli wiernym sakramentu chorych. Wszystkich, którzy chcieliby przyjąć ten sakrament zapraszamy na mszę św. o godz. 11.30.

2. Tydzień temu odbył się parafialny bal karnawałowy oraz spotkanie opłatkowe dla grup działających przy parafii. Mamy nadzieję, że uczestnicy miło wspominać będą przeżyte chwile. Dochód z balu przeznaczamy na wyposażenie sali Domu Pielgrzyma. Pragnę bardzo serdecznie podziękować osobom, które zaangażowały się w organizację balu i opłatka. Jest to sprawdzona grupa parafian, która takie uroczystości przygotowuje z godną podziwu uczciwością i sprawnością. Dziękuję bardzo Państwu Szałkom z Ośna za ofiarowanie na ten cel bardzo przydatnych warzyw. Serdeczne Bóg zapłać.

3. Dziękujemy bardzo Parafianom za posprzątanie kościoła oraz zdemontowanie żłóbka i choinek. Serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary przeznaczone na nasze parafialne inwestycje Bóg zapłać.

4. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego. Zgodnie z zapowiedzią dziś przeczytamy o pięknym występie chóru z gimnazjum w Stawkach w naszym kościele, który miał miejsce przed dwoma tygodniami. Zimą, gdy wielu z nas przybrało trochę ciała przyda się praktyczny poradnik: jak schudnąć zdrowo? Przeczytamy ponadto artykuły związane z tym problemem: „Zimowa puszystość”, „Trudne boje z nadwagą”, „Przez żołądek do życia”. Jest także do nabycia miesięcznik „Miejsca Święte” poświecony sanktuariom znajdującym się na terenie diecezji włocławskiej, wśród których znajduje się sanktuarium ostrowąskim. Zachęcamy do lektury. Cena tego miesięcznika wynosi 9 zł.

5. W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej do Boga śp. Irena Lewandowska oraz pochodząca z naszej parafii śp. Marianna Zielińska. Polećmy je miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Pan Bóg wezwał także do grona zbawionych w swoim Królestwie małą Natalkę, która żyjąc teraz razem z Chrystusem, Jego Matką i Świętymi czuwa nad swoimi rodzicami, bliskimi i naszą parafią.

6. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium, pielgrzymom i miłym gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na nachodzący tydzień. Szczęść Boże.
KONTAKT


 • cover play_circle_filled

  01. Odnajdę Cię
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  02. Bogaty w każdy cud
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  03. Moje uwielbienie
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  04. Wciąż mnie zadziwiasz
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  05. Mój ląd
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  07. Pociągnij mnie za sobą
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  08. Anioły są wśród nas
  Klaudia Sadowska

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play