menu Home chevron_right

IX Niedziela Zwykła (06.03.2011)

6 marca 2011

1. Kończy się karnawał. W najbliższą środę, 9 marca, przypada Popielec. Rozpocznie on święty czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem rozpoczęcia okresu pokuty i nawrócenia będzie posypanie głowy popiołem. Popiół przypomina, że wszystko co ziemskie, materialne powstało z prochu ziemi i w proch się obróci. Wielki Post to czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy. Te praktyki mają służyć naszemu nawróceniu oraz przygotowaniu serc do przeżycia Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wykorzystajmy ten czas w naszych rodzinach na wspólne umocnienie wiary, ożywienie nadziei na nowe życie, jakie niesie ze sobą zmartwychwstanie Chrystusa.

2. W Środę Popielcową zapraszamy na msze św. o godz. 9.00 i 16.00. Tego dnia wszystkich katolików obowiązuje post ścisły polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz spożyciu jednego posiłku do syta. Pozostałe powinny być skromne. Apelujemy o powstrzymanie się w Środę Popielcową od napojów alkoholowych.

3. W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa pasyjne. Zapraszamy serdecznie na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16.30. Gorzkie żale w niedziele po mszy św. o godz. 9.00. Wierni uczestniczący w tych nabożeństwach pasyjnych mogą uzyskać odpust zupełny. Zgodnie ze zwyczajem, podczas Drogi Krzyżowej będzie można złożyć ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

4. „Kobieta nie mniej niż mężczyzna jest potrzebna do postępu społeczeństwa, zwłaszcza w dziedzinach, które wymagają taktu, delikatności i matczynej intuicji”. To słowa błog. Jana XXII. Niech przypadające w tym tygodniu Święto Kobiet będzie okazją do zamyślenia się nad istotą powołania kobiety. Wszystkim drogim Paniom, starszym, młodszym i tym zupełnie małym składamy najserdeczniejsze życzenia zapatrzenia się we wspaniały wzór Maryi i chęci naśladowania Jej życia.

5. Przypominamy, że Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w naszej parafii 1 maja 2011 roku o godz. 11.00. Zgodnie ze zwyczajem jest to pierwsza niedziela maja. Natomiast Uroczystość Komunii Świętej Rocznicowej tydzień później, czyli 8 maja o godz. 11.30.

6. Dziękujemy bardzo Parafianom za posprzątanie kościoła. Serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary na nasze parafialne inwestycje. Bóg zapłać.

7. Zapraszam Państwa Sołtysów z Ostrowąsa, Słomkowa, Brzeźna i Plebanki na spotkanie na plebanię w poniedziałek o godz. 18.00.

8. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego. Dołączony został do niego dodatek zatytułowany „Wielki Post ze słowem Bożym”, który pomoże nam w głębszym i świadomym przeżyciu okresu pokuty. Zachęcamy do lektury.

9. W minionym tygodniu odszedł do Boga z naszej wspólnoty parafialnej śp. Jerzy Kaszubski. Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

10. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium, pielgrzymom i miłym gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się okres Wielkiego Postu. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play