menu Home chevron_right

I Niedziela Wielkiego Postu (13.03.2011)

14 marca 2011

1. W minioną środę rozpoczęliśmy w Kościele czas Wielkiego Postu. Niech ten czas pozwoli nam rozpoznać nasze miejsce przed Bogiem. Spróbujmy odnaleźć siły do przeciwstawienia się pokusom, do trwania w nadziei na życie wieczne z Bogiem, na nasze zmartwychwstanie. Z ufnością powierzmy Bogu nasze drogi nawrócenia. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii przeżywać będziemy od 1 do 3 kwietnia. Zapraszamy serdecznie na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16.30. To nabożeństwo poprowadzi młodzież naszej parafii. Gorzkie żale w niedziele po mszy św. o godz. 9.00. Wierni uczestniczący w nabożeństwach pasyjnych mogą uzyskać odpust zupełny.

2. W piątek, 18 marca, przeżywać będziemy piątą rocznicę śmierci ks. kan. Jana Matusiaka. Zapraszamy serdecznie na mszę św. zamówioną przez parafian z Brzeźna w piątek o godz. 17. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 za swojego Patrona modlić się będzie Dęta Orkiestra Parafialna, parafianie z Plebanki modlić się będą za ks. Jana 24 marca o godz. 16.

3. W sobotę, 19 marca, przeżywać będziemy uroczystość świętego Józefa, patrona Kościoła Powszechnego i Kościoła Włocławskiego. Jest On wzorem, jak w naszej codzienności szukać woli Boga i jak ją przyjmować.

4. Otrzymaliśmy świece wielkanocne Caritas. Cena świecy wynosi 12 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczany jest na pomoc katolickiej Caritas ubogim rodzinom, jak również świąteczne podarunki dla dzieci z tych rodzin. Włączmy się w tę szlachetną akcję.

5. Dziękuję serdecznie Państwu Sołtysom za przyjęcie mojego zaproszenia i przybycie na spotkanie.

6. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego. Polecam wywiad z Krzysztofem Ziemcem, dziennikarzem, narratorem wchodzącego na ekrany kin filmu „Jan Paweł II. Szukałem Was”. To film dokumentalny o życiu i przesłaniu, jakie pozostawił po sobie Jan Paweł II. Ukazuje jego wyjątkowe miejsce w historii Kościoła i świata oraz to jak jego niezwykła osobowość. naturalność, otwartość i poczucie humoru łączyły ludzi na wszystkich kontynentach. Swoim świadectwem spotkań z Ojcem Świętym, obok duchownych dzielą się przywódcy państw, wybitni przedstawiciele świata kultury, aktorzy, kreatorzy mody, dziennikarze, ludzie nauki, najważniejsi przedstawiciele światowych religii. Obraz ten jest godny polecenia i może stać się pomocą w duchowym przygotowaniu do beatyfikacji Jana Pawła II. W Przewodniku przeczytamy również o najnowszej książce Benedykta XVI „Jezus z Nazaretu”.

7. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium, pielgrzymom i miłym gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na drugi tydzień Wielkiego Postu. Szczęść Boże.
KONTAKT


 • cover play_circle_filled

  01. Odnajdę Cię
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  02. Bogaty w każdy cud
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  03. Moje uwielbienie
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  04. Wciąż mnie zadziwiasz
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  05. Mój ląd
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  07. Pociągnij mnie za sobą
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  08. Anioły są wśród nas
  Klaudia Sadowska

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play