menu Home chevron_right

III Niedziela Wielkiego Postu (27.03.2011)

27 marca 2011

1. Czas Wielkiego Postu to także czas rekolekcji przeżywanych w każdej parafii. To święty czas pojednania z Bogiem i zastanowienia się nad swoim życiem. Rekolekcje w naszej parafii przeżywać będziemy w dniach 1-3 kwietnia. Rozpoczną się w najbliższy piątek mszą świętą o godz. 17.00. Po mszy św. nabożeństwo drogi krzyżowej dla wszystkich parafian. W sobotę dzień spowiedzi. Msze św. tak jak w każdą niedzielę, a więc o godz. 9.00, 11.30 i o 16.00. Spowiedź rozpocznie się pół godziny przed każdą mszą św., o 8.30, 11.00 i 15.30. Skorzystajmy z sakramentu pokuty, aby w zjednoczeniu z Bogiem przeżyć Święta Wielkanocne. Dzieci, które praktykują pierwsze piątki miesiąca będą mogły przystąpić do spowiedzi rekolekcyjnej w sobotę. W niedzielę ostatni dzień rekolekcji. Po mszy św. o godz. 9.00 nabożeństwo Gorzkich Żali. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian. Poinformujmy naszych bliskich z rodziny, sąsiadów o odbywających się rekolekcjach, aby wszyscy mieli możliwość przeżyć ten święty czas. Można zgłaszać chorych, którzy nie mogą dotrzeć do kościoła i skorzystać z wielkopostnego sakramentu pokuty. Udam się do nich z posługą sakramentalną w uzgodnionym terminie.

2. W sobotę, 2 kwietnia przypada 6. rocznica śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II którego beatyfikacja odbędzie się wkrótce – w dniu 1 maja. W drugim dniu rekolekcji modlić się będziemy, dziękując Panu Bogu za dar Osoby Największego Polaka.

3. W dniu wczorajszym z orkiestrą dętą oraz delegacją parafian nawiedziliśmy grób ks. Jana Matusiaka w Tokarach. Wyrażając wdzięczność ks. Janowi, modliliśmy się w Jego intencji w imieniu całej wspólnoty parafialnej.

4. Dziękujemy bardzo Parafianom za posprzątanie kościoła. Serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary na utrzymanie naszego kościoła i parafii. Zgodnie z zeszłotygodniową zapowiedzią dziś w polskich kościołach organizowana jest zbiórka ofiar na pomoc poszkodowanym na skutek trzęsienia ziemi i tsunami w Japonii. Wychodząc z kościoła można na ten cel złożyć ofiarę do puszki. Serdeczne Bóg zapłać.

5. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego. „Japońskie domino” – temat przewodni dzisiejszego numeru trafnie określa jak przed dwoma tygodniami zachowały się budynki mieszkalne, samochody, statki i wszystko co na swojej drodze napotykały fale tsunami. Wstrząsająca relacja i zdjęcia dokumentujące te wydarzenia. Dzisiejszy Przewodnik zawiera dodatek – płytę z programem komputerowym do rozliczenia PIT-u za rok 2010.

6. W minionym tygodniu odeszła do Boga pochodząca z naszej wspólnoty parafialnej, mieszkająca przez długie lata w Ostrowąsie śp. Marianna Golec. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

7. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium, pielgrzymom i miłym gościom życzymy Bożego błogosławieństwa. Niech w tych dniach rekolekcji parafialnych wspomaga nas Bóg swoimi łaskami. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play