menu Home chevron_right

II Niedziela Zwykła (15.01.2012)

15 stycznia 2012

1. Od 18 do 25 stycznia przeżywamy w Kościele Tydzień Modlitw o Zjednoczenie Chrześcijan, jest to tzw. Tydzień Ekumeniczny. Centralne nabożeństwo w naszej diecezji odbędzie się w Ciechocinku 21 stycznia. Przewodniczyć mu będzie Nuncjusz Apostolski w Polsce.

2. Zakończyła się wizyta duszpasterska. Pragnę wyrazić wdzięczność wszystkim rodzinom naszej parafii za miłe i życzliwe przyjęcie. Jest o okazja do bliższego poznania parafian, waszych radości i trosk codziennego życia. Wiele rodzin znam już dość dobrze, ponieważ widzę wielu Państwa w każdą niedzielę w kościele. Wiem gdzie spojrzeć, aby zobaczyć tę czy inna osobę, macie swoje ulubione miejsca w świątyni. Zdarzały się jednak i takie sytuacje, że po trzech latach pobytu w Ostrowąsie musiałem niektóre osoby zapytać o imię i nazwisko, ponieważ mam okazję zobaczyć ich raz w roku podczas wizyty kolędowej. Kolęda, choć przebiega na ogół w bardzo miłej, serdecznej atmosferze jest oficjalną wizytą księdza w domach parafian. W związku z tym jestem bardzo wdzięczny, że podczas tych odwiedzin nie proponowali Państwo alkoholu. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone podczas kolędy na nasze sanktuarium. Dzięki nim już niedługo będziemy mogli podziwiać m. in. piękne odrestaurowane i ozłocone tabernakulum – najświętsze miejsce w każdym kościele.

3. Wszystkim Babciom i Dziadkom z racji ich święta, które obchodzić będą w tym tygodniu składamy najlepsze życzenia i pamiętamy o nich w naszych modlitwach.

4. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego. W artykule „Pacjent? Do decyzji NFZ” dowiemy się o co tak na prawdę chodzi w zamieszaniu wokół ustawy refundacyjnej. „Co dziecko robi w sieci?” – ten artykuł polecam wszystkim rodzicom, aby zorientowali się jakie zagrożenia czyhają na dzieci i młodzież korzystającą z internetu bez ograniczeń i bez kontroli rodziców.

5. Polecamy piękny kalendarz Sanktuarium Ostrowąskiego na 2012 rok.

6. Serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary na utrzymanie naszego kościoła i parafii. Do grona fundatorów nowych ornatów, poświęconych przed tygodniem dołączyła jeszcze jednak rodzina z Brzeźna. Niech Matka Boża Ostrowąska wynagrodzi swoim wstawiennictwem u Boga tę ofiarność. Bóg zapłać.

7. W minionym tygodniu odeszła do Boga mieszkanka Ciechocinka, związana rodzinnie z nasza parafią śp. Wiesława Wesołowska-Gumowska. Pochowana została na naszym parafialnym cmentarzu. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

8. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium, pielgrzymom i miłym gościom życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play