menu Home chevron_right

II Niedziela Zwykła (17.01.2021)

16 stycznia 2021
 1. Jutro rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Prosimy w modlitwie Boga, aby chrześcijanie wyznania katolickiego, prawosławnego i protestanckiego dążyli do powrotu do jedności Kościoła.
 2. W przyszłą niedzielę 24 stycznia po mszy świętej o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci klas III przygotowujących się do przyjęcia I Komunii świętej w naszym sanktuarium. Zapraszam.
 3. Jest do nabycia nowy numer tygodnika „Idziemy” oraz kalendarze sanktuarium ostrowąskiego na 2021 rok.
 4. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary przeznaczone na utrzymanie naszego sanktuarium. Bóg zapłać. Dziękuję bardzo za maseczki. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy „Dzień solidarności z Chorwacją”. Modlić się będziemy za poszkodowanych w wyniku najsilniejszego od 140 lat trzęsienia ziemi w Chorwacji, które nawiedziło ten kraj w ostatnich dniach grudnia 2020. Za tydzień w kościołach całej Polski zbierane do puszek będą także ofiary na pomoc poszkodowanym. Tak więc za tydzień będzie można wesprzeć ofiary tego kataklizmu.
 5. Każdego roku po świętach rozpoczynała się wizyta duszpasterska w domach parafian. Tegoroczny czas kolędy jak wiele tradycyjnych zwyczajów religijnych w związku z panująca pandemią i ograniczeniami kontaktów społecznych wygląda wyjątkowo. Nie uda nam się przeprowadzić wizyty kolędowej i błogosławieństwa domów. Zgodnie z zaleceniem episkopatu i naszego biskupa ordynariusza możliwa jest forma kolędy na zaproszenie”. Rodziny, które pragną, aby kolęda odbyła się tradycyjnie – w ich domu, proszę o kontakt w kancelarii, w zakrystii lub telefoniczny. W umówionym terminie udam się na błogosławieństwo domu, jednak odbędzie się to zgodnie z zalecanymi wymogami bezpieczeństwa, z dystansem, wszystkich obecnych, również kapłana obowiązywać będą maseczki. Dla pozostałych rodzin od jutra o godzinie 17.00 sprawowana będzie msza święta w intencji mieszkańców poszczególnych wiosek z tradycyjnym ich podziałem. Na tę Eucharystię z błogosławieństwem kolędowym w najbliższym tygodniu do świątyni zapraszam parafian według następującego porządku:

Poniedziałek, 18.01.2021, godz. 17.00 – Plebanka strona od Państwa Szparaga z Pałacem

Wtorek, 19.01.2021, godz. 17.00 – Plebanka, strona od Państwa Skruchów oraz Kazin

Środa, 20.01.2021 – godz. 17.00, Nowy Ostrowąs oraz domy nad jeziorem przy domu pielgrzyma

Czwartek, 21.01.2021, godz. 17.00 – Ostrowąs Wieś od p. Misiura do kanału

Piątek, 22.01.2021 – godz. 17.00 – Ostrowąs Księże oraz Szkoła

Sobota, 23.01.2021, godz. 10.00 – Ostrowąs Szosa od Wólki do Państwa Marcinkowskich oraz domy nad jeziorem

Podczas mszy świętej przekazane będzie błogosławieństwo rodzinom wyznaczonych wiosek. Będzie można złożyć także na tacę ofiarę kolędową. Jeśli ktoś życzy sobie, aby ten fakt podobnie jak podczas każdej dotychczasowej tradycyjnej kolędy odnotowany został w kartotece parafialnej, proszę o podanie nazwiska rodziny na kopercie. Każda obecna rodzina otrzyma okolicznościowa pamiątkę.

 1. W minionym tygodniu odeszła z naszej parafialnej do Boga śp. Beata Pasztaleniec. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…
 2. Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium z okolicznych miejscowości oraz pielgrzymom – wszystkim czcicielom Matki Bożej Ostrowąskiej, dzieciom, młodzieży, studentom i nauczycielom rozpoczynającym drugi semestr tegorocznej nauki życzymy Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże.
KONTAKT


 • cover play_circle_filled

  01. Odnajdę Cię
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  02. Bogaty w każdy cud
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  03. Moje uwielbienie
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  04. Wciąż mnie zadziwiasz
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  05. Mój ląd
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  07. Pociągnij mnie za sobą
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  08. Anioły są wśród nas
  Klaudia Sadowska

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play