menu Home chevron_right

III Niedziela Wielkiego Postu (11.03.2012)

11 marca 2012

1. W trzecią niedzielę Wielkiego Postu warto sobie uświadomić, że już czas, aby rozpocząć przedświąteczne porządki przede wszystkim we własnym życiu. W porządkowaniu naszego sumienia pomogą nam parafialne rekolekcje wielkopostne, które przeżywać będziemy w najbliższym tygodniu od 16 do 18 marca. Rozpoczną się w najbliższy piątek mszą świętą o godz. 17.00. Po mszy św. nabożeństwo drogi krzyżowej dla wszystkich parafian. W sobotę dzień spowiedzi. Msze św. tak jak w każdą niedzielę, a więc o godz. 9.00, 11.30 i o 16.00. Spowiedź rozpocznie się pół godziny przed każdą mszą św., o 8.30, 11.00 i 15.30. Skorzystajmy z sakramentu pokuty, aby w zjednoczeniu z Bogiem przeżyć Święta Wielkanocne. W niedzielę ostatni dzień rekolekcji. Po mszy św. o godz. 9.00 nabożeństwo Gorzkich Żali. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian. Rekolekcje prowadził będzie ks. Zygmunt Kuśmierek, proboszcz parafii Straszewo. Poinformujmy naszych bliskich z rodziny, sąsiadów o odbywających się rekolekcjach, aby wszyscy mieli możliwość przeżyć ten święty czas nawrócenia. Można zgłaszać chorych, którzy nie mogą dotrzeć do kościoła i skorzystać z wielkopostnego sakramentu pokuty. Udam się do nich z posługą sakramentalną w terminie uzgodnionym z zainteresowanymi.

2. W przyszłą niedzielę, 18 marca, przeżywać będziemy szóstą rocznicę śmierci ks. kan. Jana Matusiaka. Zapraszamy serdecznie na mszę św. o godz. 9.00 zamówioną w intencji ks. Jana przez parafian z Brzeźna. Rekolekcje wielkopostne w piątek o godz. 17.00 rozpoczniemy także mszą św. w intencji ks. Jana, którą zamówiło Koło Gospodyń Wiejskich w Plebance. W przyszłą niedzielę orkiestra parafialna wraz z delegacją parafian nawiedzi grób ks. Jana w Tokarach.

3. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego. W ostatnich miesiącach temat finansów Kościoła jest wciąż obecny w mediach. Pojawia się przy tej okazji wiele nieprawdziwych, najczęściej zawyżonych sum mówiących o tym, ile pieniędzy otrzymuje Kościół od państwa czy ile zarabiają księża. Wiele dowiemy się z artykułu ”Kościół otwarcie o swoich finansach”. O narastającym w naszym kraju antyklerykalizmie oficjalnie prezentowanym przez niektóre partie polityczne przeczytamy w artykule „Między duszpasterstwem a antyklerykalizmem”. Polecam lekturę.

4. Składam serdeczne podziękowanie Panu Idziemu Pietrykowskiemu, który w minionym tygodniu z drzewa rosnącego przy parkingu przykościelnym ściął gałęzie utrudniające manewr zawracania autobusu szkolnego i innych pojazdów.

5. Serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary na utrzymanie naszego kościoła i parafii. Bóg zapłać.

6. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium, pielgrzymom i miłym gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na trzeci tydzień Wielkiego Postu, szczególnie na czas rekolekcji parafialnych. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play