menu Home chevron_right

IV Niedziela Adwentu (19.12.2021)

18 grudnia 2021
 1. Przeżywamy dziś IV Niedzielę Adwentu. We wtorek i czwartek ostatnie roraty. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Przeżyjmy ten dzień zgodnie z polską tradycją i zachowajmy post. Wigilia rozpoczyna obchody Świąt Bożego Narodzenia. Wieczerza wigilijna jest oczekiwaniem we wspólnocie rodzinnej na narodzenie Zbawiciela. Pasterka sprawowana w kościołach przypomina nam i uobecnia przyjście Chrystusa na świat. Niech spotkanie przy wigilijnym stole będzie czasem rodzinnej jedności, jeśli trzeba – również przebaczenia i darowania sobie win, a obrzęd dzielenia się opłatkiem znakiem wzajemnej miłości. Wolne nakrycie pozostawione na stole niech będzie znakiem pamięci o naszych bliskich zmarłych oraz samotnych i bezdomnych, którzy nie zasiądą z bliskimi do stołu. Proszę o powstrzymanie się od alkoholu w wigilię. Zapalmy świecę Caritas, odczytajmy fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa. Łamiąc się opłatkiem, złóżmy sobie życzenia i zaśpiewajmy kolędy.
 2. Parafian i sympatyków naszego sanktuarium z okolic serdecznie zapraszamy na pasterkę o północy. Do uświetnienia uroczystości o północy zapraszam orkiestrę parafialną. W pierwszy i drugi dzień Świąt msze św. w naszym kościele tak jak w każdą niedzielę: o godz. 9.00, 11.30 i o 16.00.
 3. Tuż po świętach rozpoczynała się przez wiele poprzednich lat wizyta duszpasterska w domach parafian. Tegoroczny czas kolędy jak wiele tradycyjnych zwyczajów religijnych w związku z panująca pandemią i ograniczeniami kontaktów społecznych, podobnie jak w roku ubiegłym będzie wyglądał wyjątkowo. Nie uda nam się przeprowadzić wizyty kolędowej i błogosławieństwa domów tak jak każdego roku. Zgodnie z zaleceniem biskupa włocławskiego możliwa jest forma kolędy na zaproszenie”. Rodziny, które pragną, aby kolęda odbyła się tradycyjnie – w ich domu, proszę o kontakt osobisty lub telefoniczny. W umówionym terminie udam się na błogosławieństwo domu. Dla pozostałych rodzin po świętach o godzinie 17.00 każdego dnia sprawowana będzie msza święta w intencji mieszkańców poszczególnych wiosek. Na tę Eucharystię już dziś zapraszam. Szczegółowe informacje dotyczące tych mszy świętych połączonych z błogosławieństwem rodzin podane zostaną w Święto Bożego Narodzenia.
 4. Jest do nabycia nowy numer tygodnika „Idziemy” oraz kalendarze ostrowąskie na 2022 rok.
 5. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary na utrzymanie naszego sanktuarium. Bóg zapłać.
 6. W minionym tygodniu odszedł do Boga z naszej wspólnoty parafialnej śp. Janusz Chlewicki. Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…
 7. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium z okolicznych miejscowości oraz pielgrzymom – wszystkim czcicielom Matki Bożej Ostrowąskiej życzymy Bożego błogosławieństwa i zdrowia w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play