menu Home chevron_right

IV Niedziela Adwentu (23.12.2012)

22 grudnia 2012

1. Przed nami ostatnie godziny Adwentu. Czeka nas z pewnością jeszcze dużo pracy: musimy dokończyć świąteczne porządki w domu, mieszkania przyozdobić bożonarodzeniowymi dekoracjami, czekają nas jeszcze ostatnie zakupy i przygotowanie świątecznych prezentów. Obyśmy w wirze świątecznej aktywności nie zapomnieli o najważniejszym, o Jezusie, który ma narodzić się w każdym ludzkim sercu. On nie chce przyjść nachalnie, czeka na nasze zaproszenie i na nasza zgodę. Powiedzmy Jezusowi już dzisiaj: przyjdź i zamieszkaj w moim sercu.  

2. Jutro przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia. Powinna być przeżyta według duchowości i tradycji katolickiej, dlatego przypominam, że potrawy wigilijne powinny być potrawami postnymi, nie powinno się spożywać alkoholu. Gromadzimy się wokół stołu nakrytego białym obrusem, co oznacza czystość i świętość Dzieciątka i Jego Rodziny, zostawiamy dodatkowe nakrycie, które jest znakiem pamięci o naszych zmarłych oraz samotnych i opuszczonych przez bliskich. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. Pamiętajmy o przeczytaniu fragmentu Ewangelii o narodzeniu Chrystusa, o wspólnej modlitwie, łamaniu się opłatkiem, śpiewie kolęd. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską miłością i życzliwością. Niech to będzie okazja do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do bliskich, rodziny, znajomych. Modlitewną pamięcią otoczmy tych z naszych bliskich, którzy w minionym roku odeszli do Boga.

3. Serdeczne podziękowanie składam osobom, które przyczyniły się do odświętnego przystrojenia naszej świątyni: Marzenie i Bogdanowi Deruś, Irenie Gradowskiej, Jarosławowi Piaseckiemu, Janowi Błaszczakowi, Markowi Kozłowskiemu, Ireneuszowi Skorupie, Akselowi Skrucha, Krzysztofowi Domańskiemu, Piotrowi Flis. Bóg zapłać.

4. Parafian, naszych drogich Gości, Sympatyków naszego sanktuarium z okolic serdecznie zapraszamy na pasterkę o północy. Do uświetnienia uroczystości zapraszam Orkiestrę parafialną. W pierwszy i drugi dzień Świąt msze św. w naszym kościele tak jak w każdą niedzielę: o godz. 9.00, 11.30 i o 16.00. 

5. Tuż po świętach, w czwartek, rozpocznie się wizyta duszpasterska – kolęda. Szczegółowe informacje podane zostaną w Święto Bożego Narodzenia.

6. Jest do nabycia świąteczno-noworoczny numer Przewodnika katolickiego zawierający dodatek: płytę z najpiękniejszymi kolędami w wykonaniu chóru „Poznańskie Słowiki”. Cena dzisiejszego podwójnego numeru wynosi 7 zł.

7. Są do nabycia duże świece wigilijne Caritas oraz kalendarz sanktuarium ostrowąskiego na 2013 rok.

8. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium, pielgrzymom i miłym gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na ostatni dzień Adwentu i radosne przeżycie Świąt Narodzenia Pańskiego. Szczęść Boże.
KONTAKT


 • cover play_circle_filled

  01. Odnajdę Cię
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  02. Bogaty w każdy cud
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  03. Moje uwielbienie
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  04. Wciąż mnie zadziwiasz
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  05. Mój ląd
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  07. Pociągnij mnie za sobą
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  08. Anioły są wśród nas
  Klaudia Sadowska

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play