menu Home chevron_right

IV Niedziela Adwentu – Wigilia Bożego Narodzenia (24.12.2023)

22 grudnia 2023
 1. Przeżywamy dziś IV Niedzielę Adwentu, która jest równocześnie Wigilią Bożego Narodzenia. Msze święte odprawiane są tylko do południa o godz. 9 i 11.30. Nie będzie mszy o godz. 16. Ten dzień przeżyjmy zgodnie z polską tradycją i w tę wyjątkową niedzielę w roku zachowajmy post właściwy wigilii. Wigilia rozpoczyna obchody Świąt Bożego Narodzenia. Przeżywana najpierw wieczerza wigilijna jest oczekiwaniem we wspólnocie rodzinnej na narodzenie Zbawiciela. Następnie pasterka sprawowana o północy uobecnia moment przyjścia Chrystusa na świat. Niech spotkanie przy wigilijnym stole będzie czasem wzajemnej miłości, a jeśli trzeba to również przebaczenia i darowania sobie win, aby obrzęd przełamania się opłatkiem nie był tylko pustym gestem. Modlitewną pamięcią otoczmy naszych bliskich zmarłych. Wolne nakrycie pozostawione na stole niech będzie znakiem pamięci o naszych bliskich zmarłych oraz bezdomnych, którzy nie mają możliwości zasiąść z bliskimi do stołu. Zadbajmy o to, aby religijnego i rodzinnego klimatu wieczerzy wigilijnej nie zburzył alkohol. Apeluję o powstrzymanie się od jego spożywania w ten dzień. Zapalmy świecę Caritas, odczytajmy fragment Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Jezusa. Łamiąc się opłatkiem, złóżmy sobie życzenia i zaśpiewajmy kolędy.
 2. Parafian i sympatyków naszego sanktuarium z okolic serdecznie zapraszamy na pasterkę o północy. Do uświetnienia uroczystości zapraszam orkiestrę parafialną. W pierwszy i drugi dzień Świąt msze św. w naszym kościele tak jak w każdą niedzielę: o godz. 9.00, 11.30 i o 16.00.
 3. W przyszłą niedzielę zakończymy 2023 rok. Podziękujmy Panu Bogu za łaski, którymi w mijającym roku nas obdarzył. Po mszy świętej o godz. 9 odprawione zostanie nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Zadbajmy, aby zakończenie starego i przywitanie nowego roku przebiegało w sposób godny i w duchu chrześcijańskiej radości.
 4. Tuż po świętach rozpocznie się wizyta duszpasterska – kolęda. Informacje podane zostaną w Święto Bożego Narodzenia. Przy drzwiach wyjściowych znajduje się w buteleczkach woda święcona potrzebna podczas poświęcenia mieszkańców oraz domów.
 5. Jest do nabycia świąteczny numer tygodnika „Idziemy”.
 6. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary na utrzymanie naszego sanktuarium. Bóg zapłać.
 7. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium z okolicznych miejscowości oraz pielgrzymom – wszystkim czcicielom Matki Bożej Ostrowąskiej życzymy Bożego błogosławieństwa na świąteczny czas i ostatnie dni roku kalendarzowego. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play