menu Home chevron_right

IX Niedziela Zwykła (02.06.2013)

1 czerwca 2013

1. Trwa oktawa uroczystości Bożego Ciała. Tradycyjnie w te dni mszom świętym towarzyszy procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy na mszę świętą o godz. 17, po niej w czerwcu odmawiamy litanię do Serca Pana Jezusa i do czwartku uczestniczymy w procesji. Ostatniego dnia oktawy, w czwartek, poświęca się wianki sporządzone z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych. Są one symbole ludzkiej pracy, a jednocześnie darów Bożych służących ludziom i wszelkim stworzeniom. Znajdźmy czas, aby w te dni przyjść do świątyni i prosić Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin.

2. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W liturgii Kościoła przypada ono w pierwszy piątek  po oktawie Bożego Ciała. Celem tego święta jest rozważanie miłości, którą Chrystus okazał przede wszystkim na krzyżu i okazuje podczas każdej mszy świętej, złożenie należnego dziękczynienia i uwielbienia za tę Bożą miłość. Tego dnia przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź święta od godz. 16.30.

3. Dziś o godz. 17 Ojciec święty będzie przewodniczył adoracji eucharystycznej w Bazylice św. Piotra w Watykanie. Odpowiadając na apel Ojca świętego wszyscy katolicy na świecie łączą się we wspólnej modlitwie. Zapraszamy o godz. 17 do naszego sanktuarium na wspólny różaniec oraz nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

4. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego. „Jak Ola zapraszała papieża” – to niezwykle interesujący artykuł, z którego dowiemy się jak 9-letnia dziewczynka mieszkająca w Koninie zaprosiła Ojca świętego Jana Pawła II do przyjazdu do Lichenia. Pielgrzymka rzeczywiście się odbyła, papież nawiedził licheńskie sanktuarium. List dziewczynki dotarł do Watykanu i któregoś dnia podczas śniadania odczytany Janowi Pawłowi II. Ojciec święty odpowiedział dziecku a po kilku latach spełnił obietnicę. W kąciku kulinarnym dziś przepis na drożdżowy jabłecznik i kolorowe placki ziemniaczane. Polecam lekturę. 

5. Składam serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary przeznaczone na nasze parafialne inwestycje. Dziś w kościołach Polski organizowana jest zbiórka ofiar do puszek na powstającą Świątynię Opatrzności Bożej w Wilanowie. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium – czcicielom Matko Bożej Ostrowąskiej, pielgrzymom i miłym gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na najbliższy tydzień. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play