menu Home chevron_right

Niedziela Miłosierdzia Bożego (15.04.2012)

17 kwietnia 2012

1. Tydzień po Niedzieli Zmartwychwstania zastanawiamy się nad kolejną tajemnica naszej wiary, jaką jest Boże miłosierdzie. Bł. Jan Paweł II w 2000 roku podczas kanonizacji siostry Faustyny Kowalskiej drugą niedzielę po Wielkanocy ustanowił świętem Bożego Miłosierdzia. W naszym sanktuarium mamy piękny obraz Jezusa Miłosiernego zasłaniający cudowny obraz Matki Bożej Ostrowąskiej. Pamiętajmy o modlitwie koronki do Bożego miłosierdzia nawet każdego dnia szczególnie w godzinie śmierci Pana Jezusa, o godz. 15. 

2. W czwartek, 19 kwietnia, przypada 7. rocznica wyboru papieża Benedykta XIV. Niech Bóg wspomaga Ojca świętego i szczęśliwie zachowa na długie lata.

3. Pragnę poinformować, że uroczystość Pierwszej Komunii świętej w naszej parafii odbędzie się 6 maja o godz. 11.00. Od przyszłego tygodnia rozpoczną się w kościele próby dzieci pierwszokomunijnych. Proszę, aby dzieci miały już biegle opanowane teksty, które otrzymały do nauczenia – na pamięć lub do czytania. Komunia święta rocznicowa 13 maja o godz. 11.30. Potwierdzam informację, którą podałem już rok temu, że w tym roku po raz ostatni do Pierwszej Komunii świętej dzieci przystępują w klasie drugiej. Kolejne roczniki, począwszy od dzieci uczących się obecnie w klasie pierwszej przystępować będą do komunii w klasie trzeciej. Jest to zarządzenie biskupa ordynariusza, które obowiązuje w całej diecezji. Tak więc w przyszłym roku szkolnym uroczystości pierwszokomunijnej w naszej parafii nie będzie.  

3. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego. Polecam szczególnie artykuł ukazujący w mocnych słowach realia nowego roku szkolnego, który rozpocznie się po wakacjach: „Prawdziwa rewolucja czeka 1 września uczniów i kadrę nauczycielską szkół ponadgimnazjalnych. Reformatorzy polskiej oświaty dołożyli wszelkich starań, by zapoczątkowany dwadzieścia lat temu ewidentnie szkodliwy proces zmian w 2012 roku osiągnął swoiste apogeum bezmyślności i ignorancji”. Polecam artykuł „Quo vadis, szkoło?” 

4. Serdeczne podziękowanie za ofiary złożone podczas mszy św. Dzisiejsza taca w całej diecezji przeznaczona jest na Sanktuarium św. siostry Faustyny w Świnicach Warckich. Bóg zapłać.

5. Zwracam się z uprzejmą prośbą do parafian o dekorowanie kwiatami ołtarzy naszego sanktuarium od przyszłej niedzieli. Za troskę o piękno naszej świątyni wyrażam serdeczne Bóg zapłać.

6. W minionym tygodniu odeszła do Boga z naszej wspólnoty parafialnej śp. Janina Urbańska. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

7. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium, pielgrzymom i miłym gościom życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play