menu Home chevron_right

Niedziela Palmowa (02.04.2023)

31 marca 2023
 1. Dzisiejsza Niedziela zwana Palmową rozpoczyna Wielki Tydzień. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach: Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. We wszystkich kościołach parafialnych sprawowana jest msza św., wieczorna zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. W naszym kościele sprawowana będzie o godz. 18.00. Ta Eucharystia przypomina nam szczególnie wielką miłość Boga do ludzi, której wyrazem jest piękny gest umycia nóg Apostołom przez Pana Jezusa. Serdecznie proszę braci strażaków z Ostrowąsa, Brzeźna i Słomkowa do czynnego uczestnictwa w symbolicznym geście obmycia nóg. Poproszę o wyznaczenie 12 osób z drużyn strażackich naszej parafii.
 2. Wielki Piątek jest dniem postu. Jesteśmy zobowiązani do zachowania postu ścisłego, czyli całkowitego powstrzymania się o potraw mięsnych. Powinniśmy również ograniczyć ilość spożywanych posiłków do trzech: jednego do syta i dwóch skromnych. W tym dniu nie ma żadnej dyspensy. Apeluję o powstrzymanie się tego dnia od alkoholu. W Wielki Piątek nie sprawuje się Eucharystii. Liturgia Wielkopiątkowa rozpocznie się o godz. 18.00.
 3. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, czas ciszy i zadumy nad śmiercią Odkupiciela. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od jedzenia pokarmów mięsnych. Święcenie pokarmów odbywać się będzie co godzinę, od 9.00 do 13.00.
 4. W sobotni wieczór rozpoczniemy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta liturgia oznajmi Zmartwychwstanie Chrystusa. Rozpocznie się o godz. 18.00. Aby głęboko przeżyć i przygotować się do Nocy Zmartwychwstania Pańskiego zachęcamy do czynnego uczestnictwa w liturgii całego Triduum Paschalnego.
 5. Uroczysta Msza Święta Rezurekcyjna z procesją eucharystyczną odprawiona zostanie w Niedzielę Wielkanocną o godz. 6.00. Do jej uświetnienia zapraszamy orkiestrę parafialną oraz asystę. Podobnie jak w ubiegłych latach zapraszam strażaków z Ostrowąsa, Brzeźna i Słomkowa do pełnienia warty przy grobie Pana Jezusa.
 6. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego msze św. odprawiane będą o 6.00, 11.30 i o 16.00, natomiast w Poniedziałek Wielkanocny o 9.00, 11.30 i o 16.00.
 7. Serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary na utrzymanie naszego sanktuarium oraz za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.
 8. Jest do nabycia nowy numer tygodnika „Idziemy”.
 9. W minionym tygodniu odszedł z naszej parafialnej wspólnoty do Boga śp. Janusz Szałek. Polećmy go miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…
 10. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium z okolicznych miejscowości oraz pielgrzymom – czcicielom Matki Bożej Ostrowąskiej życzymy Bożego błogosławieństwa na czas Wielkiego Tygodnia i chrześcijańskie przygotowanie się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Szczęść Boże.

 
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play