menu Home chevron_right

Niedziela Palmowa (10.04.2022)

8 kwietnia 2022
 1. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień – dni upamiętniające najważniejsze wydarzenia religijne w Kościele katolickim. Zapraszamy do uczestnictwa w liturgii Triduum Paschalnego. Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej, która jest pamiątką ustanowienia Sakramentu Eucharystii i kapłaństwa sprawowana będzie o godz. 18.00.
 2. Wielki Piątek jest dniem postu ścisłego. Jesteśmy zobowiązani do całkowitego powstrzymania się o potraw mięsnych. Powinniśmy również ograniczyć ilość spożywanych posiłków. W tym dniu nie ma dla nikogo dyspensy. Proszę o powstrzymanie się tego dnia od alkoholu. W Wielki Piątek nie sprawuje się Eucharystii. Liturgia Wielkopiątkowa rozpocznie się o godz. 18.00.
 3. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Jest to czas ciszy i zadumy nad śmiercią Odkupiciela. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od jedzenia pokarmów mięsnych. Święcenie pokarmów odbędzie się w kościele o pełnych godzinach od 9 do 13. Jeśli druhowie strażacy zechcą, zapraszam do pełnienia warty przy grobie Pana Jezusa. W związku z rezerwacją domu pielgrzyma dla ukraińskich dzieci i trwającym nadal remontem, nie będzie jednak możliwe korzystanie z domu pielgrzyma.
 4. W sobotni wieczór o godzinie 18.00 rozpoczniemy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta liturgia oznajmi Zmartwychwstanie Chrystusa. Aby głęboko przeżyć i przygotować się do Święta Zmartwychwstania Pańskiego zachęcamy do czynnego uczestnictwa w liturgii całego Triduum Paschalnego.
 5. Uroczysta Msza Święta Rezurekcyjna z procesją eucharystyczną odprawiona zostanie w Niedzielę Wielkanocną o godz. 6.00. Do jej uświetnienia zapraszamy orkiestrę parafialną oraz asystę.
 6. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego msze św. odprawiane będą o 6.00, 11.30 i o 16.00, natomiast w Poniedziałek Wielkanocny o 9.00, 11.30 i o 16.00.
 7. Jest do nabycia nowy numer tygodnika „Idziemy”.
 8. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary przeznaczone na utrzymanie naszego sanktuarium. Bóg zapłać.
 9. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium z okolicznych miejscowości, pielgrzymom – wszystkim czcicielom Matki Bożej Ostrowąskiej życzymy Bożego błogosławieństwa i zdrowia na czas Wielkiego Tygodnia oraz przygotowanie się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Szczęść Boże.

 
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play