menu Home chevron_right

Niedziela Palmowa (24.03.2024)

22 marca 2024
 1. Dzisiejsza Niedziela zwana Palmową otwiera czas Wielkiego Tygodnia. Rozpoczynamy czas najważniejszych wydarzeń w roku kościelnym. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach: Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. We wszystkich kościołach parafialnych sprawowana jest msza św., wieczorna zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. W naszym kościele sprawowana będzie o godz. 18.00. Ta Eucharystia przypomina nam szczególnie wielką miłość Boga do ludzi, której wyrazem jest piękny gest umycia nóg Apostołom przez Pana Jezusa. Serdecznie proszę braci strażaków z Ostrowąsa, Brzeźna i Słomkowa do czynnego uczestnictwa w symbolicznym geście obmycia nóg. Poproszę o wyznaczenie 12 osób z drużyn strażackich naszej parafii.
 2. Wielki Piątek jest dniem postu. Jesteśmy zobowiązani do zachowania postu ścisłego, czyli całkowitego powstrzymania się o potraw mięsnych. Powinniśmy również ograniczyć ilość spożywanych posiłków do trzech: jednego do syta i dwóch skromnych. W tym dniu nie ma żadnej dyspensy. Apeluję o powstrzymanie się tego dnia od alkoholu. W Wielki Piątek nie sprawuje się Eucharystii. Liturgia Wielkopiątkowa rozpocznie się o godz. 18.00.
 3. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, czas ciszy i zadumy nad śmiercią Odkupiciela. Warto i w tym dniu zachować post. Święcenie pokarmów odbywać się będzie co godzinę, od 9.00 do 13.00.
 4. W sobotni wieczór rozpoczniemy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta liturgia oznajmi Zmartwychwstanie Chrystusa. Rozpocznie się o godz. 18.00. Aby głęboko przeżyć i przygotować się do Nocy Zmartwychwstania Pańskiego zachęcamy do czynnego uczestnictwa w liturgii całego Triduum Paschalnego.
 5. Uroczysta Msza Święta Rezurekcyjna z procesją eucharystyczną odprawiona zostanie w Niedzielę Wielkanocną o godz. 6.00. Do jej uświetnienia zapraszamy orkiestrę parafialną oraz asystę. Zapraszam także strażaków z Ostrowąsa, Brzeźna i Słomkowa do pełnienia warty przy grobie Pana Jezusa.
 6. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego msze św. odprawiane będą o 6.00, 11.30 i o 16.00, natomiast w Poniedziałek Wielkanocny o 9.00, 11.30 i o 16.00.
 7. Serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary na utrzymanie naszego sanktuarium oraz za ofiary na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.
 8. Jest do nabycia nowy numer tygodnika „Idziemy”.
 9. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium z okolicznych miejscowości oraz pielgrzymom – wszystkim czcicielom Matki Bożej Ostrowąskiej życzymy Bożego błogosławieństwa na czas Wielkiego Tygodnia i chrześcijańskie przygotowanie się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play