menu Home chevron_right

Niedziela Palmowa (28.03.2021)

26 marca 2021
 1. Stosując się do najnowszych decyzji rządowych związanych z trwającą pandemią koronawirusa, informuję, że w naszym sanktuarium może przebywać na mszy świętej 25 osób. Proszę starać się zajmować miejsca w oddaleniu od siebie. Bezwzględnie obowiązuje nas zakrywanie ust i nosa maseczką. W trosce o bezpieczeństwo wiernych począwszy od Niedzieli Wielkanocnej w niedziele i święta odprawiana będzie dodatkowa msza święta o godz. 10.00.
 2. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień – dni upamiętniające najważniejsze wydarzenia religijne w Kościele katolickim. Zapraszamy do uczestnictwa w liturgii Triduum Paschalnego. Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej, która jest pamiątką ustanowienia Sakramentu Eucharystii i kapłaństwa sprawowana będzie o godz. 18.00.
 3. Wielki Piątek jest dniem postu ścisłego. Jesteśmy zobowiązani do całkowitego powstrzymania się o potraw mięsnych. Powinniśmy również ograniczyć ilość spożywanych posiłków. W tym dniu nie ma dla nikogo dyspensy. Proszę o powstrzymanie się tego dnia od alkoholu. W Wielki Piątek nie sprawuje się Eucharystii. Liturgia Wielkopiątkowa rozpocznie się o godz. 18.00.
 4. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Jest to czas ciszy i zadumy nad śmiercią Odkupiciela. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od jedzenia pokarmów mięsnych. Święcenie pokarmów odbędzie się na wszystkich alejkach drogi różańcowej o godz. 10.00 i 12.00.
 5. W sobotni wieczór o godzinie 19.00 rozpoczniemy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta liturgia oznajmi Zmartwychwstanie Chrystusa. Aby głęboko przeżyć i przygotować się do Święta Zmartwychwstania Pańskiego zachęcamy do czynnego uczestnictwa w liturgii całego Triduum Paschalnego.
 6. Uroczysta Msza Święta Rezurekcyjna odprawiona zostanie w niedzielę o godz. 6.00.
 7. W związku z nasileniem pandemii, zgodnie z zaleceniem episkopatu i biskupa ordynariusza w Wielki Czwartek nie odbędzie się symboliczny gest obmycia nóg, w Wielką Sobotę nie będzie także straży OSP przy grobie Pana Jezusa, a w procesji rezurekcyjnej wokół kościoła podąży tylko kapłan z ministrantami, wierni pozostaną w kościele.
 8. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego msze św. odprawiane będą o 6.00, 10.00, 11.30 i o 16.00, natomiast w Poniedziałek Wielkanocny o 9.00, 10.00, 11.30 i o 16.00.
 9. Jest do nabycia nowy numer tygodnika „Idziemy”.
 10. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary przeznaczone na utrzymanie naszego sanktuarium. Bóg zapłać. Dziękuję bardzo za maseczki.
 11. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium z okolicznych miejscowości, pielgrzymom – wszystkim czcicielom Matki Bożej Ostrowąskiej życzymy Bożego błogosławieństwa i zdrowia na czas Wielkiego Tygodnia oraz przygotowanie się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Szczęść Boże.

 
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play