menu Home chevron_right

Święto Chrztu Pańskiego (08.01.2012)

8 stycznia 2012

1. Dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczne obchody okresu Bożego Narodzenia. W Polsce jednak, zgodnie z tradycją, klimat świąteczno-kolędowy przedłużamy do 2 lutego, czyli Święta Matki Bożej Gromnicznej.

2. Obchodząc pamiątkę chrztu Pana Jezusa pomyślmy o naszym chrzcie, który stał się początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia. W tym sakramencie zostaliśmy włączeni do wspólnoty Kościoła, staliśmy się dziećmi Bożymi i otrzymaliśmy dar Bożej miłości. Przyjęcie chrztu jest dla nas zobowiązaniem, mamy coraz bardziej upodabniać się do Chrystusa, to znaczy kochać Go coraz bardziej i uczyć się od Niego jak kochać bliźnich.

3. Przed nami ostatnie już dni wizyty duszpasterskiej. Kolęda w tym tygodniu odbędzie się:

Poniedziałek, 09.01.2012 – godz. 12.00, – Słomkowo Pole, pojazd – p. Antoni Owczarek

Wtorek, 10.01.2012 – godz. 15.00 – Ostrowąs Księże + Szkoła, pojazd – p. Krzysztof Wołoszczak

4. Polecamy piękny kalendarz Sanktuarium Ostrowąskiego na 2012 rok.

5. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego. Dziś przeczytamy obszerny wywiad z przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski abp. Józefem Michalikiem pt. Wszyscy odpowiadamy za Kościół. Dowiemy się z niego jak funkcjonuje Kościół w Polsce w 2012 roku. W epoce powszechnie stosowanego samoleczenia warto przeczytać artykuł „Witaminowa mistyfikacja”, wyjaśniający, które witaminy i ogólnodostępne w aptekach lekarstwa pomagają, a które mogą zaszkodzić zdrowiu człowieka. Dla pań – gospodyń domowych przepis na pasztet ze śliwkami. Polecam lekturę.

6. Serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary na utrzymanie naszego kościoła i parafii. Bóg zapłać.

7. Firma krawiecka z Torunia szyjąca szatki pierwszokomunijne będzie w naszym kościele 24 stycznia o godz. 16.30 w celu pobrania miary dzieci. Serdecznie zapraszamy dzieci przystępujące w tym roku do Pierwszej Komunii świętej w naszej parafii.

8. W przyszłą niedzielę podczas mszy św. o godz. 11.30 z repertuarem kolędowym wystąpi w naszym kościele chór „Cantare per sempre” z Gimnazjum w Stawkach. Chór w większości stanowi młodzież z naszej parafii, dlatego serdeczniej zapraszamy na tę Eucharystię.

9. Wyrażamy wdzięczność rodzinom, które przekazały ofiary na zakup nowych ornatów do sanktuarium ostrowąskiego. Fundatorami jednego ornatu są: Kazimiera Dobrzelecka i rodzina Szajkowskich oraz dwie rodziny z Brzeźna, drugiego natomiast rodzina z Ośna. Serdecznie Bóg zapłać.

10. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium, pielgrzymom i miłym gościom życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play