menu Home chevron_right

Uroczystość Narodzenia Pańskiego (25.12.2011)

25 grudnia 2011

1. Przez cztery niedziele Adwentu przygotowywaliśmy się do przeżycia dzisiejszego dnia, w którym Bóg przyszedł na ziemię pod postacią Człowieka. Bł. Jan Paweł II przed laty tak komentował tę jedyną, niepowtarzalną noc: „Tajemnica nocy betlejemskiej trwa bez przerwy. Wypełnia ona dzieje świata i zatrzymuje się na progu każdego ludzkiego serca. Jak wiele stracili mieszkańcy Betlejem przez to, że nie otworzyli drzwi dla Maryi i Józefa. Jak wiele i dziś traci człowiek, który nie pozwoli narodzić się Chrystusowi w swoim sercu”.

2. Z okazji uroczystości Narodzenia Pańskiego składam naszym Drogim Parafianom, sympatykom ostrowąskiego sanktuarium z okolicznych miejscowości, Pielgrzymom, Gościom i Dobrodziejom najserdeczniejsze życzenia: niech Nowonarodzone Dziecię, Bóg, który stał się człowiekiem obdarzy Was wielką radością z przeżycia kolejnej rocznicy Jego narodzin. Niech Chrystus błogosławi Wam, Waszym Rodzinom, bliskim, niech obficie obdarza swoją łaską i pokojem.

3. Serdeczne podziękowanie składam osobom, które przyczyniły się do odświętnego przystrojenia naszej świątyni: Irenie Gradowskiej, Bogdanowi Derusiowi, Jackowi Grzance, Markowi Kozłowskiemu, Ireneuszowi Skorupie, Idziemu Pietrykowskiemu, Janowi i Piotrusiowi Błaszczakom, Jarosławowi, Asi i Wojtkiwi Piaseckim. Bóg zapłać. Dziękuję orkiestrze parafialnej za uświetnienie uroczystości.

4. Jutro drugi dzień świąteczny – Uroczystość św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msze święte tak jak w każdą niedzielę.

5. W sobotę przeżywać będziemy ostatni dzień starego roku. Przeżyjmy go w duchu wdzięczności, podziękujmy za wszystkie łaski, którymi Pan Bóg nas obdarzył. Zapraszamy serdecznie na mszę św. o godz. 16. Będzie ona połączona z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym. Podziękujemy Bogu za dobro otrzymane w minionym roku, będziemy wynagradzać za popełnione grzechy oraz prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i Ojczyzną. Zadbajmy, aby zakończenie starego i przywitanie nowego roku przebiegało w sposób godny i w duchu chrześcijańskiej radości.

6. W przyszłą niedzielę, 1 stycznia, pierwszy dzień nowego roku. W liturgii Kościoła przeżywać będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Przypominam wszystkim, że mimo uczestnictwa w zabawach sylwestrowych w niedzielę obowiązuje nas uczestnictwo we mszy św. Konieczność odpoczynku po całonocnej zabawie nie zwalnia absolutnie chrześcijanina z obowiązku mszy św. Proszę o tym pomyśleć planując świętowanie powitania Nowego Roku.

7. We wtorek rozpocznie się wizyta duszpasterska. Celem kolędy jest pobłogosławienie domu, wspólna modlitwa kapłana z domownikami i bliższe rozeznanie stanu religijnego parafii. Przyjęcie kapłana we własnym domu ma wartość religijnego świadectwa. Zadbajmy, aby to spotkanie kolędowe przyjęło rodzinny i ewangeliczny wymiar. Kolęda rozpoczynać się będzie o godz. 9.00. Przebiegać będzie według następującego porządku:

Wtorek, 27.12.2011, od godz. 9.00 – Plebanka od p. Szparagi, wraz z Pałacem, pojazd – p. Grzegorz Bryl

Środa, 28.12.2011, od godz. 9.00 – Plebanka od. p. Ireneusza Skruchy, oraz Kazin, pojazd p. Ireneusz Skrucha

Czwartek, 29.12.2011, od godz. 9.00 – Ostrowąs Szosa od p. Władysława Urbańskiego do p. Piotra Marcinkowskiego oraz domy nad jeziorem, pojazd – p. Marian Borkowski

Piątek, 30.12.2011, od godz. 9.00 – Nowy Ostrowąs od. p. Przeździęka, oraz domy nad jeziorem przy Domu Pielgrzyma: pp. Benedykcińscy, Koziccy, Zielonka, Gralewscy, Litwiccy, Duszek, Chlebosz – pojazd – p. Maciej Przekwas

Sobota, 31.12.2011, od godz. 9.00 – Ostrowąs Wieś od p. Misiura do kanału i z powrotem do remizy, bez pojazdu

Poniedziałek, 02.01.2011, godz. 9.00 – Brzeźno Duże od p. Augustyniaka do p. Śmigla oraz pp. Suchara, pojazd p. Krzysztof Balcerak

8. Polecamy piękny kalendarz Sanktuarium Ostrowąskiego na 2012 rok.

9. Jest do nabycia podwójny numer świąteczno-noworoczny Przewodnika katolickiego. Dzisiejszy Przewodnik zawiera dodatek – płytę z kolędami. Jego cena wynosi 8 zł. 

10. Serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary na utrzymanie naszego kościoła i parafii. Bóg zapłać.

11. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium z okolicznych miejscowości, pielgrzymom i naszym gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na ostatnie dni roku kalendarzowego. Niech w Nowym Roku 2012 Chrystus darzy nas potrzebnymi łaskami i zdrowiem. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play