menu Home chevron_right

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej (03.06.2012)

3 czerwca 2012

1. Dziś, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, dotykamy prawdy naszej wiary o jedynym Bogu istniejącym w Trzech Osobach. To podstawa wiary chrześcijańskiej a jednocześnie największa jej tajemnica. Dziś przeżywamy także w całym Polskim Kościele po raz piąty Święto Dziękczynienia. Przypomina nam ono o wotum dziękczynnym narodu polskiego, jakim jest budowana świątynia Opatrzności Bożej w Wilanowie. Przy wyjściu z kościoła zbierane będą do puszek ofiary stanowiące naszą pomoc w dokończeniu budowy tej narodowej świątyni.

2. W najbliższy czwartek, 7 czerwca, przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Dziękować będziemy Bogu  za dar Eucharystii. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie przejdziemy w uroczystej procesji eucharystycznej drogami Ostrowąsa, prosząc o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny, szczególnie dla całej naszej parafii. Uczestnictwo w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w Chrystusa obecnego pod postacią Eucharystii. Prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy i udekorowanie okien domów, szczególnie na trasie procesji. Zwracam się w prośbą do Parafian o udostępnienie swoich domów i przygotowanie ołtarzy do procesji Bożego Ciała. Trasa procesji przebiegać będzie podobnie jak w roku ubiegłym. Pierwszy ołtarz przy domu Państwa Benedykcińskich, drugi przy domu Państwa Hęsiak, trzeci przy domu Państwa Misiura, czwarty przy centralnej figurze Matki Bożej na placu różańcowym. Bardzo proszę mieszkańców poszczególnych wiosek o pomoc w przygotowaniu ołtarzy. O przystrojenie pierwszego ołtarza proszę rodziny Ostrowąsa: od. PP. Ochocińskich do PP. Chlebosz. Uroczysta msza św. o godz. 11, po niej wyruszymy z procesją. Do uświetnienia procesji zapraszam orkiestrę, asystę, strażacką kompanię reprezentacyjną oraz dziewczynki z klas 1-3 do sypania kwiatków. Próba sypania kwiatków dla dziewczynek w środę o godz. 16.30. Braci strażaków proszę o pokierowanie ruchem i czuwanie nad naszym bezpieczeństwem. W oktawie Bożego Ciała procesja wokół kościoła po mszy św. o godz. 17.00, w niedzielę po sumie o 11.30.  

3. W czerwcu w dni powszednie nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po mszy św. o godz. 17, w niedziele po mszy św. o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy.

4. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego. Płatna czy bezpłatna opieka medyczna? Nowelizacja ustawy o działalności leczniczej wywołała falę nieporozumień i wątpliwości. Polecam artykuł, który wszystko wyjaśni. Brygida Grysiak to znana dziennikarka stacji TVN24. Właśnie wyszła jej książka „Wybrałam życie” ukazujące los matek, które wahały się czy mimo przeróżnych trudności życiowych i materialnych urodzić poczęte dziecko. Dzisiejszy Przewodnik zamieszcza wywiad z autorką zatytułowany „Dziecko – powód do dumy”. Wierząca i praktykująca Brygida Grysiak jest także autorką innych książek: „Najbardziej lubił wtorki” – opowieść o życiu codziennym Jana Pawła II oraz „Kobiety w życiu Jana Pawła II”.  

5. Składam serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary przeznaczone na nasze inwestycje parafialne.

6. W minionym tygodniu odszedł do Boga z naszej wspólnoty parafialnej śp. Eugeniusz Paczkowski. Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

7. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium z okolicznych miejscowości, pielgrzymom i miłym gościom życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play