menu Home chevron_right

Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa (12.05.2013)

12 maja 2013

1. Trwa maj, miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwa majowe odprawiane są w naszym sanktuarium w dni powszednie o godz. 16.45, w niedziele po mszy św. o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy.

2. W środę, 15 maja, w naszej parafii będzie miała miejsce całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00 zakończenie adoracji po nabożeństwie majowym o godz. 16.45. Zapraszamy do nawiedzenia Chrystusa utajonego w Najświętszym Sakramencie. Mimo obowiązków domowych i gospodarskich znajdźmy choć chwilę czasu na modlitwę w kościele.   

3. W najbliższy czwartek, 16 maja, przybędzie do naszego sanktuarium pielgrzymka biskupów i kapłanów diecezji włocławskiej. Będziemy gościć trzech biskupów, ponadto spodziewamy się przyjazdu ponad 300 kapłanów. Podczas tej uroczystości poświęcony przez biskupa ordynariusza zostanie pomnik bł. Jana Pawła II na placu drogi różańcowej. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10 nabożeństwem eucharystycznym, następnie konferencja duchowa dla księży, a o godz. 11.30 Eucharystia. Całości przewodniczył będzie biskup ordynariusz. Po mszy świętej wszyscy przejdą pod pomnik bł. Jana Pawła II na placu drogi różańcowej i nastąpi jego poświęcenie. Całe spotkanie zakończy się obiadem w sali domu pielgrzyma o godz. 13. W związku z tak liczną pielgrzymką duchowieństwa bardzo proszę strażaków z OSP w Ostrowąsie, Brzeźnie i Słomkowie o pomoc w kierowaniu pojazdów na parkingi. Proszę także parafialną orkiestrę dętą o uświetnienie procesji przejścia z kościoła na plac drogi różańcowej, a następnie przejścia biskupów i kapłanów przed obraz Matki Bożej Ostrowąskiej na jeziorze. Zapraszam parafian na msze św. o godz. 11.30, jednak kościół zarezerwowany będzie dla księży. Przed kościołem ustawione będą ławki dla kapłanów, ponieważ z pewnością nie wszyscy zmieszczą się w kościele. Ławki będą także do dyspozycji parafian.

4. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego. Znajdziemy w nim dodatek – książeczkę zawierającą informacje o nabożeństwie pierwszych sobót miesiąca. Polecam lekturę.

5. Dziękuję Parafianom za ustawienie świeżych kwiatów przy ołtarzach. Składam serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary na utrzymanie naszego kościoła i parafii. Bóg zapłać. W niedzielę, 26 maja, kościół będzie przystrojony kwiatami. Bardzo proszę wyjątkowo w tę jedną niedzielę nie stroić ołtarzy.

6. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium – czcicielom Matki Bożej Ostrowąskiej, pielgrzymom i miłym gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na najbliższy tydzień. Maturzystom kontynuującym egzamin dojrzałości życzymy wielu potrzebnych łask i opieki Matki Najświętszej. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play