menu Home chevron_right

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (27.05.2012)

27 maja 2012

1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy w Kościele okres Wielkanocy. Duch Święty oświeca, przychodzi z pomocą słabości pomaga wyzwolić się z grzechu, rozpala w sercu Bożą miłość. Jutro Drugi Dzień Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

2. Przeżywamy ostatni tydzień maja. Zapraszamy na codzienne nabożeństwa majowe o godz. 16.30. Postarajmy się chociaż w tym ostatnim tygodniu oddać cześć Matce Najświętszej.

3. W piątek 1 czerwca przypada Dzień Dziecka. Pamiętajmy o modlitwie i wypraszajmy dla naszych dzieci Boże błogosławieństwo i mądrość życia. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 16.00. Przypominamy o comiesięcznej spowiedzi szczególnie dzieciom, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii świętej.

4. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które z własnej inicjatywy, chęci i zatroskania o piękno naszego sanktuarium porządkują teren przykościelny, klomby przed kościołem i na placu różańcowym. Bóg zapłać.

5. Serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary na utrzymanie naszego kościoła i parafii. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w całym Polskim Kościele po raz piąty Święto Dziękczynienia. Przypomina nam ono o wotum dziękczynnym narodu polskiego, jakim jest budowana świątynia Opatrzności Bożej w Wilanowie. We wszystkich kościołach w Polsce zbierane będą do puszek ofiary stanowiące naszą pomoc w dokończeniu budowy tej narodowej świątyni.

6. Dziękujemy bardzo jednej z rodzin za udekorowanie naszego sanktuarium pięknymi kwiatami. Bóg zapłać.

7. Przygotowując się do montażu obrazu Matki Bożej na jeziorze, oczyszczona została skarpa przy kościele. Za wycięcie drzew, oczywiście po uzyskaniu stosownego pozwolenia, wyrażam wdzięczność Panom: Stanisławowi, Tomaszowi i Pawłowi Pasztelaniec oraz Grzegorzowi Chrupkowi. Już niebawem będziemy cieszyć się widokiem obrazu Matki Bożej Ostrowąskiej na jeziorze. Za troskę o kościelne nagłośnienie, jego modernizację i fachowe podłączenie nowych mikrofonów usprawniających liturgię dziękuję serdecznie Panu Jarosławowi Piaseckiemu. Serdeczne Bóg zapłać.

8. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego. Nasza mama to była dobra kobieta, nie było drugiej takiej – wspomina prawie 90-letnia Franciszka. Kiedy w czasie wojny zmarli jej rodzice, zdecydowała, że spróbuje ją zastąpić i wychowa pięcioro swojego młodszego rodzeństwa. Miała wówczas niewiele ponad 20 lat i myślała o wstąpieniu do klasztoru. Z rodzinnego powodu zrezygnowała ze swoich planów. Ale u Pana Boga żadna łaska nie przepada. Do benedyktynów wstąpił później jeden z wychowywanych przez nią jej braci. Polecam wzruszający artykuł „Siostra jak mama”. Dla naszych pań przepis kulinarny: Ziołowy królik w winie i warzywach.  

9. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium z okolicznych miejscowości, pielgrzymom i miłym gościom życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play