menu Home chevron_right

V Niedziela Wielkiego Postu (25.03.2012)

25 marca 2012

1. Liturgia piątej niedzieli Wielkiego Postu przybliża nas do przeżywania męki i śmierci Pana Jezusa. Jutro obchodzić będziemy w liturgii Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Przyszła niedziela, zwana Niedzielą Palmową, w którą Kościół wspomina triumfalny wjazd Jezusa do Jerozolimy. Podczas mszy świętych poświęcone zostaną palmy, które przynosimy do kościoła. Procesja z palmami po placu Drogi Różańcowej poprzedzi sumę – mszę św. o godz. 11.30. Na sumę zapraszam orkiestrę parafialną.

2. Jutro obchodzić będziemy w liturgii Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W całym Kościele przeżywamy Dzień Świętości Życia, dzień szczególnej modlitwy w intencji dzieci poczętych i nienarodzonych, których życie jest zagrożone. 

3. Po zmianie czasu na letni od jutra msze święte popołudniowe w dni powszednie odprawiane będą o godzinie 17. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku w godz. 16.00-16.45.   

4. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Ostatnia już w tym okresie Wielkiego Postu Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18.00, Gorzkie żale w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00. Bóg zapłać za ofiary składane na Drodze Krzyżowej przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Osoby, które nie mogą uczestniczyć w tym nabożeństwie ofiarę na ten cel mogą złożyć w niedziele. Można zgłaszać chorych, którzy nie mogą dotrzeć do kościoła i skorzystać z wielkopostnego sakramentu pokuty.

5. Nadeszła wiosna, zbliżają się Święta Wielkanocne. Jednym z etapów przygotowań świątecznych jest robienie porządków w domu i gospodarstwie. Z tej okazji chcielibyśmy również uporządkować teren przykościelny, zagrabić i wygracować trawniki wzdłuż drogi od sklepu do kościoła oraz przed kościołem. W związku z tym zwracam się do drogich Parafian z Ostrowąsa, Plebanki, Kazina, Słomkowa i Brzeźna o pomoc. Serdecznie zapraszam w najbliższą środę na godz. 14. Bardzo proszę o wzięcie ze sobą sprzętu potrzebnego do gracowania i grabienia. 

6. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego. Dziś możemy się cieszyć wolnością słowa. Jednak nie zawsze tak było. Wróćmy na chwilę do historii. W dzisiejszym numerze przytoczony został artykuł z roku 1987 ukazujący wyraźną ingerencję komunistycznej cenzury. Niemal połowa jego treści została nie dopuszczona do druku, a w ocenzurowanych miejscach tekstu pojawia się sławetna wzmianka: „Ustawa z dn. 31 VI 1981 O kontroli publikacji i widowisk”. Polecam dzisiejszy Przewodnik osobom dorosłym, które pamiętają jeszcze tamte czasy, jak i młodzieży, aby była świadoma tego, na jakie trudności napotykała wszelka działalność ludzi inaczej myślących niż władza komunistyczna.        

7. Serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary na utrzymanie naszego kościoła i parafii. Bóg zapłać.

8. Dwom niezawodnym Panom, na których życzliwą pomoc zawsze mogę liczyć wyrażam wdzięczność za wyremontowanie i zamontowanie przy drodze krajowej nr 1 tablicy informacyjnej o sanktuarium ostrowąskim. Jakiś czas temu tablica została zniszczona przez samochód.   

9. W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej do Boga śp. Irena Litwicka Kuberska. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

10. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium, pielgrzymom i miłym gościom życzymy Bożego błogosławieństwa w kolejnym tygodniu Wielkiego Postu. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play