menu Home chevron_right

VII Niedziela Zwykła (19.02.2012)

19 lutego 2012

1. Kończy się karnawał. W najbliższą środę, 22 lutego, przypada Popielec. Rozpocznie on święty czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem rozpoczęcia okresu pokuty i nawrócenia będzie posypanie głowy popiołem. Popiół przypomina, że wszystko co ziemskie, materialne powstało z prochu ziemi i w proch się obróci. Wielki Post to czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy. Te praktyki mają służyć naszemu nawróceniu oraz przygotowaniu serc do przeżycia Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wykorzystajmy ten czas w naszych rodzinach na wspólne umocnienie wiary, ożywienie nadziei na nowe życie, jakie niesie ze sobą zmartwychwstanie Chrystusa.

2. W Środę Popielcową zapraszamy na msze św. o godz. 9.00 i 16.00. Tego dnia wszystkich katolików obowiązuje post ścisły polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz spożyciu jednego posiłku do syta. Pozostałe powinny być skromne. Apeluję o powstrzymanie się w Środę Popielcową od napojów alkoholowych.

3. W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa pasyjne. Zapraszamy serdecznie na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.00. Gorzkie żale w niedziele po mszy św. o godz. 9.00. Wierni uczestniczący w tych nabożeństwach pasyjnych mogą uzyskać odpust zupełny. Zgodnie ze zwyczajem, podczas Drogi Krzyżowej będzie można złożyć ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

4. Za tydzień, w niedzielę 26 lutego, po mszy św. o godz. 9 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci przystępujących w tym roku do Pierwszej Komunii świętej. Serdecznie zapraszamy.

5. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania zobowiązana jest do uczestnictwa w trzech nabożeństwach Drogi krzyżowej i trzech nabożeństwach Gorzkich żali.

6. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego. Przeczytamy dziś artykuł o tym, po co nam Wielki Post? Pomocą w przeżywaniu tego świętego czasu będzie nam służył zamieszczone w dodatku myśli na każdy dzień pierwszego tygodnia Wielkiego Postu. Do dzisiejszego numeru dołączona została także płyta z nagranymi rekolekcjami wielkopostnymi biskupa Edwarda Dajczaka z Koszalina, znanego nam z telewizyjnego programu katolickiego „Ziarno”. Gorąco polecam. W nocy z 7 na 8 lutego nieznani do tej pory sprawcy dopuścili się napaści, aktów wandalizmu i świętokradzkiej grabieży z kościoła w Kole w naszej diecezji. O tym co stało się stało przeczytamy i zobaczymy na zdjęciu dołączonym do artykułu pt. „Świętokradztwo”. Cena Przewodnika 4 zł.

7. Osoby zamierzające zawrzeć sakramentalny związek małżeński w najbliższym lub w przyszłym roku mogą wziąć udział w naukach przedmałżeńskich, które odbywać się będą w czasie Wielkiego Postu w parafii Straszewo. Początek w najbliższą sobotę, 25 lutego, o godz. 17.

8. W Parafii Przemienienia Pańskiego w Aleksandrowie Kujawskim dokonywana jest inwentaryzacja cmentarza parafialnego. Jeśli ktoś z Państwa ma grób rodzinny na tamtejszym cmentarzu, proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafii Przemienienia Pańskiego.

9. Serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary na utrzymanie naszego kościoła i parafii. Bóg zapłać.

10. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium, pielgrzymom i miłym gościom życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play