menu Home chevron_right

XVII Niedziela Zwykła (29.07.2012)

30 lipca 2012

1. Lipiec jest okresem wakacji dla jednych, a zarazem okresem wytężonej pracy dla rolników. Odpoczynku nie należy jednak traktować jako zwykłego próżnowania. Ludzki odpoczynek będzie owocny i twórczy jeśli znajdzie się w nim czas i miejsce na spotkanie z Jezusem. Bez odniesienia swojego życia do Chrystusa pozostaniemy zagubieni, bez wyraźnej świadomości celu naszej pracy i wszelkiej aktywności.

2. Rozpoczynający się w środę sierpień z racji znaczących uroczystości religijnych i patriotycznych w polskiej tradycji chrześcijańskiej jest miesiącem abstynencji alkoholowej. Abstynencja jest darem miłości do bliźniego, darem miłości dla rodziny. Zadbajmy o godne przeżycie tego miesiąca.

3. W sierpniu łączymy się duchowo z pielgrzymami zmierzającymi na Jasną Górę. Chociaż nie możemy z różnych względów osobiście uczestniczyć w pielgrzymkach, mamy sposobność włączenia się w to wielkie religijne dzieło rekolekcji w drodze wspomagając utrudzonych pielgrzymów. W sobotę, 4 sierpnia zatrzyma się na posiłek i nocleg Piesza Pielgrzymka Diecezji Pelplińskiej i Toruńskiej. Pielgrzymi dotrą do Ostrowąsa około godz. 15. Zwracamy się z prośbą do naszych parafian o życzliwe przyjęcie ich na nocleg. Dla pielgrzymów przy kościele przygotowany zostanie posiłek. Zwracam się z prośbą do życzliwych parafii osób o pomoc w przygotowaniu zupy pomidorowej. Prosimy Państwa Skorupów z Plebani i Chromowoli, Państwa Szałków oraz Panią Chwałek z Ośna o pomoc i przekazanie produktów potrzebnych do przygotowania zupy. Proszę orkiestrę parafialną o uroczyste powitanie pielgrzymów.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 16.30 do 17. Przypominamy o comiesięcznej spowiedzi szczególnie dzieciom i młodzieży.

5. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego. Przeczytamy dziś o polskim fenomenie pieszych pielgrzymek. Polecam również artykuł na temat bardzo aktualny: Czym narzeczeństwo różni się od konkubinatu? Zachęcamy do lektury.

6. Dziękujemy Parafianom za ustawienie świeżych kwiatów przy ołtarzach Składamy serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary na utrzymanie naszego kościoła i parafii. Bóg zapłać.

7. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium, pielgrzymom i miłym gościom życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play