menu Home chevron_right

XXII Niedziela Zwykła (02.08.2012)

2 września 2012

1. Kończy się czas odpoczynku, urlopów i wakacji. Jutro, 3 września, rozpoczynamy nowy rok szkolny. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Ostrowąsie nastąpi o godz. 8.00. Odwóz dzieci planowany jest na godz. 9.10. Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego odprawiona została dziś o godz. 11.30.

2. W najbliższą sobotę i niedzielę, 8 i 9 września przeżywać będziemy parafialny odpust ku czci Narodzenia NMP. Msze św. odprawiane będą tak jak w każdą niedzielę – o 9.00, 11.30 i o 16.00. Suma odpustowa o 11.30 na placu Drogi Różańcowej. W związku z odpustem, we wtorek, 4 września o godz. 15.00, proszę o pomoc w porządkowaniu terenu przykościelnego parafian z Ostrowąsa, Plebanki, Kazina, Brzeźna i Słomkowa. Bardzo proszę o przyniesienie ze sobą sprzętu do gracowania i zamiatania.

Konstrukcja ołtarza polowego stawiana będzie w środę od godz. 16.30. Proszę chętnych parafian – panów o pomoc przy tej pracy. Parafian z Ostrowąsa proszę o udekorowanie ołtarza polowego, natomiast parafian ze Słomkowa o udekorowanie drzwi wejściowych do kościoła. Na uroczystość odpustową serdecznie zapraszam wszystkich parafian, Wasze rodziny, przyjaciół oraz pielgrzymów – mieszkańców okolicznych miejscowości. Bardzo proszę, aby sumę odpustową 8 i 9 września uświetniła parafialna orkiestra dęta im. ks. Jana Matusiaka. Zapraszam również do występu podczas procesji eucharystycznej asystę parafialną w pięknych  strojach kujawskich. Bardzo proszę braci strażaków z Ostrowąsa, Brzeźna i Słomkowa o występ z pocztami sztandarowymi, pomoc przy niesieniu baldachimu, prowadzenie księdza z Najświętszym Sakramentem, a także pomoc przy kierowaniu samochodów na parkingi oraz utrzymanie porządku na drogach i terenie przykościelnym. Bardzo proszę o występ młodzieżowej kompanii reprezentacyjnej OSP w Ostrowąsie. Dla parafian i pielgrzymów podczas odpustu w sobotę i niedzielę będzie do dyspozycji parking przy domu pielgrzyma.

3. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego. Polecam artykuł o Gimnazjum i Liceum salezjańskim w Aleksandrowie Kujawskim. Zachęcam do lektury.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 16.30 do 17.00. Rozpoczyna się rok szkolny, dzieci wróciły już z wakacji, są na miejscu, w domach, przypominam o praktyce comiesięcznej spowiedzi nie tylko dzieciom, które przystąpiły w maju do Pierwszej Komunii świętej, ale wszystkim dzieciom ze szkoły podstawowej, jak również uczniom gimnazjum.  

5. Składam serdeczne podziękowanie za ustawienie świeżych kwiatów przy ołtarzach oraz za złożone podczas mszy św. ofiary przeznaczone na nasze inwestycje parafialne. Bóg zapłać.

6. W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej do Boga śp. Weronika Urbańska. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

7. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium, pielgrzymom i miłym gościom życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu. Dzieciom, młodzieży oraz nauczycielom życzymy Bożego błogosławieństwa w rozpoczynającym się nowym roku szkolnym. Szczęść Boże
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play