menu Home chevron_right

Uroczystość Wszystkich Świętych (01.11.2020)

30 października 2020
 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Cieszymy się orędownictwem u Boga i pomocą nam w życiu świętych i błogosławionych, którzy są dla nas jednocześnie wzorem do naśladowania. W związku z zagrożeniem epidemicznym i obostrzeniami z tym związanymi tym roku uroczystość tę przeżywamy inaczej niż w latach ubiegłych. Wszystkie msze św. odprawione są w kościele, nie ma mszy na cmentarzu. Apeluję, abyśmy ze rozsądkiem, świadomością zagrożenia zdrowia i z troską o siebie oraz inne osoby w duchu chrześcijańskiej miłości pomyśleli o nawiedzeniu cmentarza niekoniecznie dziś, ale któregokolwiek dnia w ciągu oktawy Wszystkich Świętych. Okazję do modlitwy i możliwość uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych mamy każdego dnia w ciągu całego listopada. Warunkiem uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej, czyli stan wolny od grzechu ciężkiego, nawiedzenie cmentarza i modlitwa w intencji zmarłych.
 2. Jutro będziemy obchodzić wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Zwłaszcza w tym dniu powinniśmy pamiętać o modlitwie za zmarłych, niekoniecznie gromadząc się na cmentarzu. O godz. 15.00 w Dzień Zaduszny sam odprawię nabożeństwo na cmentarzu modląc się przy pięciu stacjach za zmarłych spoczywających na naszym parafialnym cmentarzu i za zmarłych z Waszych rodzin polecanych w wypominkach. Proszę wtedy nie gromadzić się na cmentarzu, ale o godz. 15.00 duchowo połączyć się ze mną w modlitwie w domach. Jutro zapraszam do kościoła na godz. 17.00 na nabożeństwo różańcowe podczas którego wspólnie modlić się będziemy za naszych zmarłych, szczególnie polecanych w wypominkach jednorazowych.
 3. Można zamawiać wypominki. Za polecanych zmarłych modlimy się w każdą niedzielę przed mszą św. o godz. 9, 11.30 oraz 16.00.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej będzie od godz. 15.30. Po spowiedzi o godz. 16.00 msza św.
 5. Jest do nabycia nowy numer tygodnika katolickiego „Idziemy” oraz kalendarze sanktuarium ostrowąskiego na 2021 rok.
 6. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary przeznaczone na utrzymanie i potrzeby materialne Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Dziękujemy ustawienie świeżych kwiatów przy ołtarzach. Bóg zapłać. Dziękuję bardzo za maseczki. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na nasze parafialne inwestycje. Za tydzień będziemy obchodzić Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Modlimy się za chrześcijan prześladowanych za wyznawanie wiary w Chrystusa. W kościołach całej Polski organizowana jest za tydzień zbiórka do puszek na ten cel. Wychodząc z kościoła będzie można złożyć taką ofiarę.
 7. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium z okolicznych miejscowości, pielgrzymom – czcicielom Matki Bożej Ostrowąskiej życzymy Bożego błogosławieństwa i zdrowia w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play